Tyrimas: metinė kibernetinių nusikaltimų žala pasiekė 600 mlrd. JAV dolerių

Metinės pasaulinių kibernetinių nusikaltimų žalos vertė pasiekė 600 mlrd. JAV dolerių, rodo trečiadienį paskelbti tyrėjų duomenys. Tokiam augimui įtakos turėjo augantis internetinių įsilaužėlių išmanumas, nusikaltėlių rinkos ir kriptovaliutos.
Pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ akimirka
Pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Saugumo firmos „McAfee“ ir Strateginių ir tarptautinių studijų centro parengtoje ataskaitoje nurodoma, kad intelektinės nuosavybės vagystėms tenka maždaug ketvirtadalis visų praėjusiais metais įvykdytų kibernetinių nusikaltimų vertės.

Nustatyta, kad Rusija, Šiaurės Korėja ir Iranas yra pagrindiniai įsilaužėlių, puolančių finansų institucijas, šaltiniai. O Kinija pirmauja kibernetinio šnipinėjimo srityje, nurodoma ataskaitoje.

Tyrėjai pažymi, kad kenkėjiško pobūdžio išpirkos reikalaujančios programos yra sparčiausiai augantis kibernetinių nusikaltimų komponentas. Taip pat nurodoma, kad nusikaltėliai visame pasaulyje naudoja tokius pačius įrankius duomenų ir tapatybės vagystėms, įsilaužimams į bankus ir kitiems kibernetiniams nusikaltimams vykdyti. O anonimiškumą padeda išlaikyti bitkoinų ir kitų kriptovaliutų naudojimas.

„Skaitmeninis pasaulis pakeitė beveik kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą, įskaitant ir nusikaltimus, todėl nusikaltimai tapo efektyvesni, ne tokie rizikingi, pelningesni, ir dar niekada nebuvo taip lengva juos įvykdyti“, – sakė „McAfee“ technologijų direktorius Steve‘as Grobmanas.

Tuo tarpu Strateginių ir tarptautinių studijų centro viceprezidentas Jamesas Lewisas pažymėjo, kad kibernetinių nusikaltimų keliama geopolitinę grėsmė yra vienas pagrindinių tokių atakų elementų.

„Mūsų tyrimas atskleidė faktą, kad Rusija yra kibernetinių nusikaltimų lyderė, kas atspindi jos internetinių įsilaužėlių bendruomenės įgūdžius ir panieką Vakarų teisėsaugai, – sakė J.Lewisas. – Šiaurės Korėja yra antroje vietoje, nes šalis vagia kriptovaliutų, kad finansuotų savo režimą. Mes taip pat stebime kibernetinių nusikaltimų centrų skaičiaus augimą ne tik Šiaurės Korėjoje, bet ir Brazilijoje, Indijoje ir Vietname.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų