Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Tyrimas: per karantiną bankrutavo dukart mažiau įmonių nei pernai

Karantino metu – nuo kovo 1 iki liepos 1 dienos – Lietuvoje bankrutavo 205 įmonės, arba beveik dukart mažiau nei pernai tuo pat laiku, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ tyrimas.
Bankrotas
Bankrotas / 123RF.com nuotr.

Anot „Scorify“, apie daugelio jų bankrotą jau prieš metus signalizavo mažėjantis darbuotojų skaičius, augančios skolos „Sodrai“, teismai dėl skolų ir aukštesnės nei vidutinės rizikos kredito reitingas.

„Tikėtina, kad bankrotų procesas yra užlaikytas, įmonių savininkai nepriima reikiamų sprendimų ir lūkuriuoja antros metų pusės, kuomet bus aiškesnė ekonominė situacija ir verslo kryptis“, – pranešime sakė „Scorify“ vadovas Žilvinas Milerius.

Pasak tyrimo, šiemet bankrutavusios įmonės problemų turėjo dar 2018 metų pradžioje – beveik 40 proc. tiriamų įmonių jau tada neturėjo darbuotojų, buvo įsivėlę į teismus dėl skolų.

Likusios 60 proc. veikė, tačiau 44 proc. jų buvo aukštesnės ir aukščiausios rizikos, 35 proc. – vidutinės rizikos, 21 proc. – žemos ir žemiausios rizikos.

Tikėtina, kad bankrotų procesas yra užlaikytas, įmonių savininkai nepriima reikiamų sprendimų ir lūkuriuoja antros metų pusės, kuomet bus aiškesnė ekonominė situacija ir verslo kryptis.

Be to, tyrimas nustatė, kad net 30 proc. per tris mėnesius bankrutavusių įmonių pateikė finansines ataskaitas už 2019 metus. Pasak Ž.Mileriaus, tikėtina, kad įmonės griebėsi paskutinio gelbėjimosi šiaudo ir pateikė paraiškas valstybės paramai.

Anot Ž.Mileriaus, vertinant klientus ir partnerius bei stebint jų veiklą, svarbūs yra keli elementai – skolų apimtis ir kiekis, darbuotojų skaičiaus pokyčiai, teisminiai procesai.

„Nuolat sekdami savo partnerių ir klientų informaciją, įmonių vadovai gali priimti tinkamus sprendimus, kaip susigrąžinti skolas, nelaukdami, kol tai pavirs jau nebeišsprendžiama problema, peržiūrėti kreditavimo sąlygas, galbūt griežtinti mokėjimo terminus“, – sakė „Scorify“ vadovas.

Karantinas Lietuvoje truko nuo kovo 15 iki birželio 17 dienos. Siekiant padėti verslui, susidūrusiam su sunkumais dėl karantino, Vyriausybė paskelbė paramos schemas, skirtas įmonėms padėti išsaugoti likvidumą ir darbuotojus.

Seimas balandį taip pat priėmė bankroto ir restruktūrizavimo moratoriumo įstatymą, kuris įmonių vadovams leidžia tris mėnesius po karantino nesikreipti į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo, arba bankroto ne teismo tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos