Didžiausia tikimybė uždirbti sumas su penkiais nuliais (per metus) turi šeimos pirmagimiai. Jie taip pat dažniau nei jaunesnieji užima vadovaujančias pozicijas įmonėse, rodo carrierbuilder.com atlikta apklausa.
„Pirmagimis vaikas paprastai šeimoje imasi lyderio vaidmens ir tai atsiliepia jo karjerai. Vidurinysis dažniausia būna taikytojas, o pagrandukas – laisvos sielos, nerūpestingas žmogus“, – teigė Michaelis Erwinas, vyriausiasis karjeros patarėjas.
„Tu žinai, kaip dirbti komandoje, nes turi jaunesnių brolių ar seserų. Tuo metu vienturčiai elgiasi taip, kaip nori“, – svarstė M.Erwinas.
Tyrimo duomenimis, pirmagimiai dažniausiai dirba valstybės institucijose, mėgsta informacines technologijas, inžineriją ir mokslą. Vidurinieji dažnai renkasi teisę, švietimą, asmens priežiūrą, gaisrininko ar statybininko profesiją. Tuo metu šeimos pagrandukai renkasi dizainą, architektūrą, rašymą, pardavimus.
Vienturčiai vaikai linkę į informacines technologijas, inžineriją, slaugą ir teisę.
Pirmagimiai, iki gimstant kitai atžalai, išnaudoja laiką su tėvais, pavyzdžiui, tiesiog klausdami įvairių dalykų.
„Kai atsiranda dar vienas vaikas, prasideda konkurencija dėl tėvų dėmesio, vaikas susiduria su išbandymais“, – sakė Frankas Sulloway, Kalifornijos universiteto psichologijos departamento profesorius.
Tyrimas rodo, kad pirmagimiai pasiekia daugiau aukštosiose mokyklose, todėl ir jų pajamos yra didesnės. Pirmagimio intelekto koeficientas vidutiniškai yra trimis punktais didesnis nei vėliau gimusio vaiko. Tie keli punktai gali turėti stulbinančios įtakos ateityje.
„Skirtumai yra pakankamai kuklūs. Tačiau kartais jie nulemia, į kokią aukštąją mokyklą tave priims ir kokį gausi darbą. Tai nėra teisinga, bet tai – gyvenimas“, – kalbėjo F.Sulloway.
Pirmagimiai vyrai uždirba 1,2 proc. daugiau nei antras vaikas šeimoje ir apie 2,8 proc. daugiau nei trečiasis. Tarp moterų šis skirtumas yra didesnis – pirmagimės uždirba 4,2 proc. daugiau nei antras vaikas šeimoje ir maždaug 6,6 proc. daugiau nei trečiasis.
Carrierbuilder.com internetinėje apklausoje dalyvavo 5708 visą darbo laiką dirbantys žmonės.