Ūkininkams – 2,6 mln. eurų parama biosaugos priemonėms įsigyti

Gyvulius ir paukščius auginantys ūkininkai nuo gegužės 2-os galės pretenduoti į 2,6 mln. eurų paramą biosaugos priemonėms įsigyti, sako Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovė Inga Budzevičiūtė.
Kęstučio ir Justino Vėželių ūkis
Kęstučio ir Justino Vėželių ūkis / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 2 Ūkininkas Parama

„Į paramą gali pretenduoti visi ūkininkai, kurie laiko naminius ūkinius gyvūnus (...). Šitai paramai šiuo metu yra padidintas kvietimo krepšelis nuo 1 mln. iki 2,6 mln. eurų. Siekiame, kad ūkiams būtų kuo daugiau galimybių pasinaudoti biosaugos priemonėmis“, – LRT radijui pirmadienį sakė ŽŪM Paramos verslui skyriaus patarėja I. Budzevičiūtė.

Anot jos, minimalus sąlyginis ūkininkų laikomas gyvūnų skaičius nenustatytas, tačiau ūkininkas iki paraiškos pateikimo turi vykdyti pirminę žemės ūkio produktų gamybą gyvulininkystės srityje, taip pat netrumpiau kaip vienerius metus realizuoti savo produkciją rinkoje.

Ekologiškų mėsinių galvijų asociacijos direktorius Arūnas Rutkauskas teigė, kad į paramą pretenduojantys ūkininkai taip pat turėtų prieš tai būti sudarę ūkio biosaugos planą, suderintą su Valstybine maisto saugos ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Paraiškas paramai gauti bus galima teikti iki šių metų birželio 30 dienos.

Finansavimas paramai numatytas pagal žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“