Ūkio bankas prisideda prie Sergejaus Magnickio bylos tyrimo, tačiau prokurorai dėl banko tyrimo neatlieka

Pastaruoju metu Ūkio banko vardas linksniuojamas neigiamame kontekste – Lietuvos prokurorai esą įtaria, kad per Ūkio banke buvusių lengvatinio apmokestinimo (ofšorinių) bendrovių sąskaitas galėjo būti išplauta 13 mln. JAV dolerių (33,7 mln. litų), kurie apgaule įgyti iš Rusijos biudžeto per teisininko Sergejaus Magnickio atskleistą pinigų grobstymo aferą. Ūkio bankas penktadienį išplatino laišką, kuriame neigia esą nepagrįstus kaltinimus ir užtikrina, kad bankas laikosi visų įstatymų.
Ūkio bankas
Ūkio bankas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kauno apygardos prokuroras Donatas Puzinas antradienį BNS patvirtino, kad tyrimas pradėtas gavus pareiškimą iš investicijų fondo „Hermitage Capital Management“, kuriam dirbo S.Magnitskis, atstovų.

„Tyrimas pradėtas (...) dėl to, kad 2008 metais iš Rusijos Federacijos biudžeto apgaule buvo įgytos lėšos, kurių dalis – apie 13 000 000 USD buvo pervestos į banke AB Ūkio bankas buvusių ofšorinių kompanijų sąskaitas“, – nurodė prokuroras.

Ūkio banko Stebėtojų tarybos pirmininkė Edita Karpavičienė ir  Valdybos pirmininkas Arnas Žalys laiške žiniasklaidai rašo, kad bankas apkaltintas per anskti: „Pastaruoju metu Ūkio bankas minimas siejant jį su vadinamąja Sergejaus Magnitskio byla. Banką suskubta viešai apkaltinti  neva „išplovus“ dideles pinigų sumas, nors joks tyrimas banko ar jo darbuotojų atžvilgiu nevyksta.“

S.Magnitskio byla yra tarptautinė ir sukėlusi didžiulį rezonansą daugelyje valstybių, joje minima daugybė finansinių institucijų. Ūkio bankas, gavęs reikiamai procesiškai apiformintą dokumentą, pateikė visus reikiamus dokumentus ikiteisminio tyrimo įstaigai.

Ūkio banko vadovus esą privertė nustebti ir dar vieno įvykio vieša interpretacija – 2010 m. gegužę Kauno miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal Kauno apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos pareiškimą, pripažino Ūkio banke įvairių užsienyje registruotų įmonių sąskaitose esančius 11 mln. JAV dolerių, 765 tūkst. eurų ir 25 tūkst. Šveicarijos frankų bešeimininkiu turtu ir nusprendė juos perduoti valstybės nuosavybėn.

„Bankas ir vėl yra kaltinamas esą, per jį „išplauti“ pinigai. Tačiau niekur neminima, jog būtent pats Ūkio bankas, vykdydamas griežtas pinigų plovimo prevencijos procedūras bei siekdamas užkirsti kelią galimam nusikaltimui, pranešė apie įtartinas operacijas teisėsaugos institucijoms ir aktyviai prisidėjo prie tyrimo“, – rašoma laiške.

15min.lt jau rašė, kad dėl S.Magnitskio bylos dėmesio susilaukė ir Estijos bankai. Tyrimas greičiausiai atliekamas ir Latvijoje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis