Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ūkio ministerijos konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“ nugalėtojas – UAB „Bioseka“

Šiandien, gruodžio 9 d., per Ūkio ministerijos organizuotą tarptautinę inovacijų konferenciją „Ekonomikos transformacija: žingsnis į ateitį“ paskelbtas ir apdovanotas Ūkio ministerijos organizuoto konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“ laimėtojas – įmonė „Bioseka“. Įmonė sukūrė technologiją, naudojamą naujos kartos priešbakteriniams preparatams kurti ir padedančią spręsti globalią bakterinių infekcijų atsparumo antibiotikams problemą. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Izraelio biotechnologijų įmone „GeneArrest Ltd“.
Apdovanojimai
Apdovanojimai / Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

UAB „Bioseka“ specialiai šiam konkursui sukurtą apdovanojimą įteikė Ūkio ministerijos viceministras Marius Skarupskas: „Ši įmonė – tai pavyzdys, kaip derinant mokslo ir verslo patirtį sukuriamas produktas, kuris gali išsiskirti inovatyvumu ir konkuruoti pasaulinėse rinkose. Tikiu, kad Lietuva pasauliui pristatys dar ne vieną inovatyvų produktą“.

Technologija, kurią šiuo metu įmonė tobulina, – visiškai nauja ir iki šiol nebuvo taikoma biomedicinos srityje.

Apdovanojimą gavusios bendrovės sukurta technologija slopina streptokokų, kurie sukelia daugelį žmogaus nosiaryklės, kardiovaskulinių audinių ir kvėpavimo takų infekcijų, gebėjimą formuoti bioplėvelę, kuri lemia chronines ir komplikuotas infekcijas. Technologija, kurią šiuo metu įmonė tobulina, – visiškai nauja ir iki šiol nebuvo taikoma biomedicinos srityje.

Lietuvoje antibiotikams atsparių infekcijų statistika nėra vieša, tačiau, įvairiais duomenimis, mirštamumas nuo šių infekcijų siekia apie 35 procento. Remiantis JAV patirtimi, vien 2013 m. antibiotikams atspariomis infekcijomis užsikrėtė ne mažiau kaip 2 mln. žmonių. Tai rodo, kad inovacijų priešbakterinių preparatų rinkoje poreikis yra didelis.

UAB „Bioseka“ yra pripažinta viena inovatyviausių Šiaurės Europos pradedančiųjų įmonių. Įgyvendindama mokslinių tyrimų ir inovacijų projektą bendrovė įdarbina Lietuvos bioinformatikos, mikrobiologijos ir biochemijos specialistus. Be to, UAB „Bioseka“ per trejus veiklos metus į Lietuvą pakvietė dirbti lietuvių mokslininkų ir tyrėjų, dirbusių JAV ir Jungtinėje Karalystėje.

Per konferenciją taip pat įteiktas Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimas „Metų paslauga 2014“, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos inovacijų centro apdovanojimas „Inovacijų prizas“.

Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimą „Metų paslauga 2014“ pelnė „Lietuvos paštas“ paslauga LP EXPRESS 24. Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, lietuviškos bendrovės vis labiau išsiskiria inovatyviomis paslaugomis ir sprendimais: „Paslaugų sektorius Lietuvoje kiekvienais metais stiprėja, o teikiamų paslaugų kokybė tampa vis geresnė. Įmonės jaučia būtinybę investuoti į naujoves, kurti produktus, kurie būtų konkurencingi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“.

Per konferenciją Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos inovacijų centras už dešimtmečio pasiekimus, praktikoje diegiant ir skatinant inovacijų plėtrą Lietuvoje apdovanojimą „Inovacijų prizas“  įteikė UAB „Aconitum“.

„Džiugu, kad daugeliui įmonių inovacijų diegimas tampa kasdienine veikla. Tarp tokių įmonių norėtume išskirti UAB „Aconitum“, kuri šešetą kartų pelnė apdovanojimus už inovacijų diegimą įmonėje. Ši įmonė per dešimtmetį sukūrė dešimtis naujų produktų, sistemingai investuoja į naujas technologijas bei naujus vadybos bei rinkodaros metodus. Farmacijos srityje dirbanti kompanija  yra pavyzdys kitoms įmonėms kaip naujausių žinių pritaikymas gali didinti verslo konkurencingumą ir eksportą, - sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas prof. Vladas Bumelis, įteikdamas pramonininkų ir Lietuvos inovacijų centro apdovanojimą.

Per dešimtmetį daugiau kaip penki šimtai Lietuvos pramonės įmonių dalyvavo konkurse ir dėl inovacijų diegimo sėkmingai plėtoja savo verslą.

Per dešimtmetį daugiau kaip penki šimtai Lietuvos pramonės įmonių dalyvavo konkurse ir dėl inovacijų diegimo sėkmingai plėtoja savo verslą. Nacionalinis konkursas „Inovacijų prizas“, kurio rėmėja jau dešimt metų yra Ūkio ministerija, yra paskata įmonėms plėtoti inovacijas bei didinti Lietuvoje sukurtų ir pagamintų produktų eksportą ir įmonių tarptautinį konkurencingumą.

Ūkio ministerija konkursą „Mokslo ir verslo partnerystė 2014“ organizavo jau ketvirtą kartą. Šiuo konkursu siekiama populiarinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, skatinti inovacijų kūrimą, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą ir jų pritaikymą versle, taip pat pristatyti visuomenei sėkmingus mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžius.

Tradiciniu tapusiame verslo ir mokslo partnerystės konkurse galėjo dalyvauti visi juridiniai asmenys, plėtojantys mokslinius tyrimus ir juos pritaikantys versle. Konkursui pateiktos paraiškos buvo vertinamos atsižvelgiant į verslo ir mokslo bendradarbiavimą, projekto metu vykdytos veiklos rezultatus, sukurto produkto ar paslaugos inovatyvumą ir konkurencingumą. Iš viso konkurso komisija šiais metais gavo 14 paraiškų.

Ūkio ministerijos konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2013“ nugalėtoja tapo UAB „Baltic Orthoservice“, sukūrusi ir rinkai pristačiusi unikalios konstrukcijos kulkšnies ir pėdos ortopedinių įtvarų liniją „Easy Walk“. 2012 m. apdovanojimą gavo UAB „Precizika Metrology“, pristačiusi linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą. 2011 m. pirmajame verslo ir mokslo partnerystės konkurse nugalėjo UAB BIOK laboratorija, sukūrusi pirmąsias lietuviškas dantų pastas „Ecodenta“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai