„2012–2014 metų laikotarpiu Lietuvos regionuose verslumas augo – bendras verslumo lygis, skaičiuojant mažąsias ir vidutines įmones, tenkančias vienam tūkstančiui gyventojų, Lietuvoje didėjo nuo 21 iki 23. Šiaulių apskrityje šis skaičius siekia 16 ir yra ketvirtoje vietoje po Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno. Apskritai, Šiaulių regionas yra palankus verslo plėtrai“, – sako ūkio ministras E.Gustas.
Pasak ūkio ministro, parama verslui, investuotojų pritraukimas, verslo aplinkos gerinimas, mažųjų ir vidutinių įmonių steigimo ir plėtros skatinimas, verslumo kompetencijų stiprinimas yra nepaprastai svarbūs, gerinant regionų ekonominės veiklos rezultatus.
Parama verslui, investuotojų pritraukimas, verslo aplinkos gerinimas, mažųjų ir vidutinių įmonių steigimo ir plėtros skatinimas, verslumo kompetencijų stiprinimas yra nepaprastai svarbūs, gerinant regionų ekonominės veiklos rezultatus.
E.Gustas konferencijoje pamini Ūkio ministerijos vaidmenį skatinant verslumą: „2014 metais Ūkio ministerija parengė Lietuvos verslumo veiksmų 2014–2020 metų planą, kuriame numatytos pagrindinės strateginės kryptys, siekiant didinti verslumo lygį šalyje. Verslumo veiksmų plane numatytos priemonės padės užtikrinti nuoseklų verslumo lygio augimą Lietuvoje – bus kuriama tęstinė verslumo ugdymo sistema, gerinama verslo aplinka ir viešųjų paslaugų verslui prieinamumas, sudaromos patrauklios plėtros sąlygos ir skatinamas tikslinių grupių verslumas, ypač daug dėmesio skiriama regionams. Šiame dokumente numatyta skatinti verslo pradžią ir plėtrą, pasitelkiant įvairius verslo finansavimo modelius“, – sako ūkio ministras.
„Kalbant apie verslą, labai dažnai pabrėžiama, kad smulkiojo ir vidutinio verslo plėtra turi didelę įtaką valstybės ekonomikos augimui, nes mažosios ir vidutinės įmonės sudaro daugiau nei 99,5 proc. visų įmonių, taip pat sukuria didžiąją dalį bendrojo vidaus produkto“, – apie smulkiojo ir vidutinio verslo reikšmę kalba E.Gustas.
Anot ūkio ministro, naujuoju 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiu parama, skatinanti verslo konkurencingumą, sieks daugiau nei 0,5 mlrd. eurų, iš jų didelė dalis bus skirta būtent regionams skatinti. Parama bus skirta keturioms pagrindinėms sritims: verslumui skatinti, tarptautiškumui ir įmonių produktyvumui didinti bei ekologiškų inovacijų diegimui skatinti.
Šiaulių apskrityje Europos Sąjungos lėšomis šiuo metu iš viso yra finansuoti 262 projektai už 97,8 mln. eurų. Didžiausia finansavimo suma (52,95 mln. eurų) skirta 96 energetikos srities projektams, o daugiausia projektų (137) yra įgyvendinama verslo srityje.
Per vizitą Šiauliuose ūkio ministras taip pat dalyvaus „ROL/STATGA“ gamyklos atidaryme. Prie gamyklos statybos finansavimo prisidėjo Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą administruojanti Ūkio ministerija, skyrusi beveik 1,5 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų. Įmonė teikia vamzdinio metalo apdirbimo paslaugas ir gamina metalo gaminius pagal užsakovo nurodytus reikalavimus.