Pasak ūkio viceministrės R. Noreikienės, Lietuva yra aktyvi PTO narė. Ji pirmoji iš Baltijos šalių prisijungė prie šios Jungtinių Tautų organizacijos. Kiekvienais metais, bendradarbiaudama su PTO, Lietuva rengia tarptautines konferencijas ir seminarus turizmo klausimais, siunčia studentus stažuotis į PTO būstinę Madride.
Turizmo skaitmeninimas, kultūrinis turizmas, sezoniškumas, vartotojų apsauga, pasiekiamumas, tarptautinių turizmo maršrutų plėtra, turizmo specialistų mokymas buvo įvardyti tarp svarbiausių veiklos sričių.
„Lietuva remia PTO strateginius tikslus: pagerinti turizmo sektoriaus konkurencingumą ir turizmo paslaugų kokybę ir užtikrinti turizmo plėtros tvarumą ir etiką. Šių tikslų įgyvendinimas Europoje leistų turizmui tapti patrauklesniam, suteiktų konkurencinį pranašumą ir sustiprintų vartotojų pasitikėjimą. Be to, aukštos kokybės turizmo paslaugų teikimas padidintų turistų skaičių Europoje ir prisidėtų keliant Europos šalių ekonomiką“, – kalbėjo ūkio viceministrė.
Sudarant PTO 2016–2017 metų veiklos planą, kuris turi būti patvirtintas šių metų rugsėjį per PTO Generalinę Asamblėją, vyko diskusijos dėl kitų Europos turizmo prioritetų. Turizmo skaitmeninimas, kultūrinis turizmas, sezoniškumas, vartotojų apsauga, pasiekiamumas, tarptautinių turizmo maršrutų plėtra, turizmo specialistų mokymas buvo įvardyti tarp svarbiausių veiklos sričių. PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai išskyrė keturis svarbius aspektus: saugumą, skaitmeninimą, klimato kaitą ir darnią plėtrą, taip pat kultūros kelius.
Kalbant apie šalių iniciatyvas, Lietuva buvo įvardyta kaip viena aktyviausių narių, organizuojančių mokymus turizmo specialistams ir plėtojančių tarptautinį turistinį maršrutą – Virtualų pasaulinį gintaro kelią, prie kurio jau prisijungė 12 šalių.
Ūkio viceministrė R. Noreikienė per PTO Europos regiono komisijos posėdį pasiūlė 2016 metais tokį posėdį organizuoti Lietuvoje. Lietuvą palaikė daugelis šalių, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas tik rudenį.
Izraelyje taip pat surengtas atskiras dvišalis susitikimas su Izraelio turizmo ministerijos vadovais. Per susitikimą pasikeista informacija apie turizmo plėtrą šalyse ir aptarti tolesnio bendradarbiavimo klausimai. Ministerijos generalinis sekretorius Amiras Halevy pabrėžė, kad Lietuva įdomi Izraelio turistams dėl istorinių ryšių ir krepšinio. R. Noreikiene pakvietė Izraelio atstovus į Lietuvos ir Izraelio turizmo darbo grupės posėdį Lietuvoje ir išreiškė viltį, kad, esant tiesioginiam skrydžiui tarp Vilniaus ir Tel Avivo, turistų srautai augs.