Ukrainai, norint užlopyti finansinę spragą, trūksta dar penkiolikos milijardų dolerių ir taip yra netgi nepaisant to, jog šiai šaliai jau buvo suteikta paskolų forma 17 mlrd. dolerių vertės finansinė pagalba.
Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos eksporto apimtys į kaimyninę Rusiją gerokai susitraukė, šios šalies vyriausybė prognozuoja, jog šiais metais Ukrainos ekonomika susitrauks net septyniais procentais.
Ši finansinė spraga, atsižvelgiant į perspektyvas, jog pasaulinės ekonomikos augimas sulėtės, kelia vis daugiau nerimo.
Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos eksporto apimtys į kaimyninę Rusiją gerokai susitraukė, šios šalies vyriausybė prognozuoja, jog šiais metais Ukrainos ekonomika susitrauks net septyniais procentais. Per trečią šių metų ketvirtį buvo užfiksuotas 5,3 procentų metinis Ukrainos bendrojo vidaus produkto nuosmukis, o ketvirtį prieš tai kritimas siekė 4,6 procentus.
Rezervai jau susitraukė
Tuo tarpu Ukrainos Centrinio banko turimi rezervai šiais metais gerokai susitraukė ir šiuo metu jau yra mažesni nei dešimt milijardų dolerių, nors dar metų pradžioje buvo daugiau nei dvigubai didesni. Tai kelia nerimą, jog Centrinis bankas nebus pajėgus palaikyti šalies nacionalinės valiutos grivinos.
Jei Ukrainos valiuta susilpnės dar labiau, tuomet šiai šaliai gali tekti susidurti su hiperinfliacija, t.y. kainų augimas šalyje gali būti didesnis nei penkiasdešimt procentų per mėnesį. Remiantis naujausiais duomenimis, metinė infliacija lapkritį šioje šalyje jau sudarė net 21,8 procentus.
Nuo šių metų pradžios doleris grivinos atžvilgiu jau pabrango beveik dvigubai, t.y. 92,5 procentais iki 15,644 grivinų už vieną Amerikos dolerį, na o euras - 73,2 procentais iki 19,3826 grivinų.