„Nors mūsų eksporto pajėgumai dar toli gražu nėra pasiekti, vis dėlto mums pavyko jūra eksportuoti beveik 8 mln. tonų maisto produktų – tai daugiau kaip 300 laivų. 60 proc. šio kiekio buvo nukreipta į Afriką ir Aziją. Tai mūsų šalies pasaulinė misija – dėl Ukrainos tiekimo pasaulio regionai išlieka socialiai ir politiškai saugūs“, – sakė jis.
Prezidentas pažymėjo, kad būtina plėsti Ukrainos grūdų eksportą, nes tai reiškia darbo vietas jos žmonėms, pajamas iš eksporto, lėšas ateinančių metų sėjai.
„Tai viena pagrindinių pasaulio stabilumo garantijų. Tai, kad Ukraina padeda palaikyti normalų gyvenimą pasaulyje, tik stiprina mūsų šalies reputaciją ir palengvina mums užmegzti naujus ryšius įvairiuose regionuose“, – pridūrė V.Zelenskis.
Tarpininkaujant Turkijai liepos 22-ąją Stambule buvo pasirašytas susitarimas, padėjęs nutraukti Rusijos blokadą ir leidęs iš Odesos, Černomorsko ir Pivdenio uostų pradėti laivais eksportuoti ukrainietiškus grūdus. Tai padėjo sušvelninti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, kai kuriose neturtingiausiose valstybėse sparčiai brangstant maisto produktams.
Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniais klausimais Martinas Griffithsas praėjusią savaitę pareiškė, jog keturių mėnesių trukmės susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto, besibaigsiantis lapkričio 22 dieną, turi būti pratęstas dar metams.