Dienraštis „The Wall Street Journal“ pirmadienį pranešė, kad grupė komercinių kreditorių, kontroliuojančių beveik pusę iš 16,5 mlrd. eurų Ukrainos skolų, pasiūlė nurašyti 20 proc. nominalios jų obligacijų vertės.
Tačiau vienas toms diskusijoms artimas šaltinis sakė, kad sutartis dar nebaigta derinti ir kad padėtis išlieka labai permaininga.
Tačiau vienas toms diskusijoms artimas šaltinis sakė, kad sutartis dar nebaigta derinti ir kad padėtis išlieka labai permaininga.
„Derybos tęsiasi, o Ukraina tebelaiko ant stalo visas priemones“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.
Pranešimai, kad skolintojai sutiko su didesniu negu tikėtasi jų valdomų obligacijų nominalios vertės nurašymu žymi potencialų proveržį, kuris gali paskatinti lėšų pristigusį Kijevą susilaikyti nuo planuoto skolų grąžinimo įšaldymo ateinantį mėnesį.
Ukraina iš pradžių prašė nurašyti 40 proc. jos obligacijų vertės, Kijevui siekiant sutaupyti 15,3 mlrd. dolerių per ateinančius ketverius metus, kaip reikalaujama pagal 40 mlrd. dolerių vertės tarptautinį finansinio gelbėjimo programą, kurią vasarį suteikė Tarptautinis valiutos fondas (TVF).
Keturi pagrindiniai obligacijų valdytojai, vadovaujami investicijų bendrovės „Franklin Templeton“ ir turintys gauti 8,9 mlrd. dolerių per TVF suteiktos programos vykdymo laikotarpį, atmetė tą pasiūlymą ir galiausiai sutiko nubraukti tik iki 10 proc. obligacijų vertės labai griežtomis sąlygomis.
Šios derybos tęsiasi jau penkis mėnesius, o rugsėjo 23 dieną Ukraina turės išpirkti 500 mln. dolerių vertės eurais denominuotų obligacijų, išplatintų ankstesnės prorusiškos prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybės, kuri buvo nuversta per proeuropietišką revoliuciją praeitais metais.
Kijevas sako negalėsiantis rugsėjį atlikti pagrindinio mokėjimo obligacijų valdytojams, nes tai pažeistų susitarimą su TVF restruktūrizuoti 15,3 mlrd. dolerių skolų.
Tačiau pirmadienį buvo daugiau netiesioginių pažangos ženklų: Kijevas pranešė sumokėjęs 60 mln. dolerių palūkanų už kitą euroobligacijų emisiją, tokiu būdu išvengdamas techninio nemokumo.