Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Uspaskichas: meškos paslaugą padarys patys lietuviai

Žodis „krizė“ tapo didžiausiu baubu. Psichologai ragina apie ją nekalbėti, bet Seimo narys Viktoras Uspaskichas mano kitaip ir ragina su tuo susitaikyti. Parlamentaras pabrėžia, kad pasaulyje tai nėra naujiena, todėl reikia ne panikuoti, o kantriai išgyventi, kol per dešimtmetį ekonomika vėl pasieks aukštumas.
Pasak Viktoro Uspaskicho, pilni žmonių prekybos centrai parodo, jog ekonominė situacija dar nesuvokiama daugeliui vartotojų.
Pasak Viktoro Uspaskicho, pilni žmonių prekybos centrai rodo, kad ekonominė situacija dar nesuvokiama daugeliui vartotojų. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Mūsų valstybei krizė yra neišvengiamas dalykas, ji yra dabar ir ji bus. Sunkiausia, mano manymu, bus 2010 metų pavasarį ir vasarą“, – 15min.lt sakė V.Uspaskichas.

„Paskui 10–15 metų mes sieksime to lygio, koks buvo šių metų sausį. Tiesiog yra praktika. 1928–1929 metų Amerikos finansų krizė parodė, kad, rodos, iki 1931 metų finansiniai rodikliai krito. Beveik dvidešimt dvejus metus tik bandyta pasiekti buvusį lygį“, – aiškino parlamentaras.

V.Uspaskichas prisimena, kad per Darbo partijos tarybos posėdį dar pavasarį jis pareiškė, jog ši krizė, prasidėjusi Amerikoje, užsitęs dešimtmetį ir bus sudėtingesnė.Sunkiausia, mano manymu, bus 2010 metų pavasarį ir vasarą, – sakė V.Uspaskichas.

„Manau, kad labiausiai krizės smūgį pajus Rusija, tačiau ji kentės labai trumpai. Ji greičiau atsities negu Lietuva todėl, kad turi daugiau ką pasiūlyti pasaulio rinkai. Jie greičiau stabilizuos savo situaciją, o mums bus sunkiau“, – dėstė Seimo narys.

Versle ne naujokas V.Uspaskichas tikina, kad suvokus situaciją, ją galima lengviau išgyventi.

„Viskas pūtėsi kaip burbulas. Aš surinkau visą savo verslo grupę ir pasakiau, kad turime priimti sprendimus. Pardavėme porą objektų, stabilizavome finansinę padėtį. Sukūrėme rezervo fondą. Dabar kompanija Lietuvos rinkoje didelių problemų neturi, tikiuosi, be jų išgyvensime krizės laikotarpį“, – triskart dėl viso pikto nusispjovė parlamentaras.

Seimo narys mano, kad krizė paveiks verslą tuo atveju, jei visai niekas nieko nevartos, nepirks produktų, nesinaudos paslaugomis.

Lietuviai situacijos dar nesuvokia

Pasak parlamentaro, pilni žmonių prekybos centrai parodo, jog ekonominė situacija dar nesuvokiama daugeliui vartotojų.

„Žmonės nesuvokia. Bet yra ir kita pusė. Artėja Naujieji metai. Per gruodžio mėnesį, ypač antrąją pusę, vartojimas padidėja maždaug du ar net du su puse karto“, – teigė ir mažmeninį prekybos tinklą turėjęs parlamentaras. Pasak V.Uspaskicho, net ir vargingiausiais laikais žmonės sau leisdavo išlaidauti gruodžio mėnesį.

„Atsimenu, 1993 metais, 1998 metais prieš Naujuosius metus vartojimas augo. Taip yra ir dabar, pažiūrėsim, kaip bus sausio mėnesį. Kitas dalykas, kalba apie krizę verčia žmones iš kojinių ištraukti pinigus. Žmonės bijo devalvacijos“, – mano Seimo narys.

Nors norėtųsi tikėti, kad lito devalvacija neįvyks, žmonės, girdėdami kalbas, atsimindami rublio devalvaciją bei hiperinfliaciją, supranta: kuo ilgiau laikysi pinigus, tuo labiau jie praras vertę ir perkamąją galią.Jei žmonės žinotų tiksliai, kad litas nebus devalvuotas, šiandien nekilnojamojo turto rinkos stagnacija būtų daug didesnė – niekas jo nepirktų, – aiškina V.Uspaskichas.

„Jei žmonės žinotų tiksliai, kad litas nebus devalvuotas, šiandien nekilnojamojo turto rinkos stagnacija būtų daug didesnė – niekas jo nepirktų. O dabar dar galvojama, kur įkišti pinigus, slepiamus kojinėse“, – aiškino V.Uspaskichas ir pridūrė manąs, kad nemažai pinigų buvo nelegalūs, o dalis legalių pinigų nebuvo nešami į bankus.

„Tie pinigai šiandien veikia rinkoje. Tai labai svarbu. Tačiau meškos paslaugą padarys mūsų emigrantai, kurie grįš į Lietuvą“, – mano V.Uspaskichas.

Meškos paslauga

Ieškodami darbo maždaug 200–300 tūkst. žmonių išvyko į užsienį. Dalis jų per krizę netenka darbo ir grįžta namo. Net jei tik pusė jų grįžtų, Lietuvoje situacija dar labiau pablogėtų.

„Mažmeninės prekybos Lietuvoje apyvarta siekia apie 9 milijardus litų per metus. O pagal statistiką praėjusiais metais per bankus į Lietuvą buvo pervesta 2,3 milijardo litų emigrantų pinigų, siųstų šeimos nariams ar kitiems reikalams. Tai tikroji vertė. Lietuvai tai buvo tikroji pagalba. Žmonių nebuvo, bet pinigai buvo pervedami“, – aiškino parlamentaras.

Pasak V.Uspaskicho, prie jau minėtų 2,3 milijardo galima pridėti vieną, kurį sudaro pinigai, atsivežti niekam nežinant. Išeitų, jog maždaug 3 milijardai litų buvo išleisti Lietuvos rinkoje. Jei žmonės grįš, rinka tų pinigų neteks.

„Jie ne tik nebesiųs pinigų, bet grįš be jų patys, apyvarta sumažės, sumažės ir gamyba. Žmonėms pritrūks darbo vietų“, – paaiškino ir perspėjo laukti sunkesnių laikų V.Uspaskichas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos