„Kadangi sertifikuotų medicininių kaukių ar respiratorių įsigyti šiuo metu ypač sudėtinga, sulaukėme daugybės užklausų dėl medžiaginių kaukių. Pradedant gyventojais, baigiant didelėmis įmonėmis ar vaistinėmis. Reaguodami į beprecedentę situaciją, su technologais skubiai sukūrėme geriausia, ką galime padaryti su turimais resursais, perdėliojome gamybos procesus, kad kaukes pradėtume gaminti kuo skubiau,” – pranešime cituojamas „Utenos trikotažo“ generalinis direktorius Petras Jašinskas.
Vidinis „Utenos trikotažo“ kaukės sluoksnis pagamintas iš kokybiškos modalo ir jo mišinių medžiagos, kuri yra tvirta, bet švelni, nedirgina odos. Medžiaga praturtinta sidabro jonais, kurie suteikia antibakterinių savybių. Kaukės išorinis sluoksnis subalansuotas taip, kad itin greitai išgarintų drėgmę. Kaukę rekomenduojama skalbti kasdien, geriausia rankomis ūkiniu muilu, ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad apsauginė kaukė sveikų žmonių neapsaugo nuo COVID-19 ar kito viruso, tačiau ji gali sukurti papildomą fizinį barjerą, mažinantį ligos plitimą lašeliniu būdu. Pasaulio sveikatos organizacija ypač rekomenduoja veido kaukes naudoti, jeigu žmogus kosti, čiaudi, turi temperatūros ar jaučia apsunkusį kvėpavimą. Tokiu būdu sumažinamas užkrato sklidimas į aplinką. Kaukę svarbu dėvėti taisyklingai, kad ji būtų gerai prigludusi. Dėvint bet kurią kaukę reikia nepamiršti kitų prevencinių priemonių – plauti su muilu rankas arba jas dezinfekuoti, neliesti rankomis veido, akių ir pan.
Pasak „Utenos trikotažo“ vadovo, šiuo metu numatyta pagaminti daugiau kaip 70 tūkst. apsauginių kaukių. Sparčiai augant poreikiui, gamybą numatoma plėsti, jei tam nesutrukdys įtampos žaliavų rinkoje. Viena pirmųjų „Utenos trikotaže“ pasiūtų kaukių partija neatlygintinai bus perduota Utenos ligoninei.