Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Užimtumo tarnyba: palankus laikas kvalifikuotiems darbininkams

Darbą siūlančių skelbimų šį rudenį – daug kaip niekada iki šiol. Artėjant žiemos sezonui Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų registre užregistruota 56,1 tūkst. darbo pasiūlymų. Tai – itin gausus pasirinkimas ir darbo ieškantiems, ir darbą keičiantiems žmonėms. Dabar Lietuvoje darbo paklausa net 50,8 proc. didesnė nei pernai spalį, rašoma pranešime spaudai.
Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas
Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vis dėlto rekordinis darbuotojų deficitas neturi didesnės įtakos 189,8 tūkst. darbingo amžiaus šalies gyventojų statusui: tiek žmonių iki šiol nesurado savęs darbo rinkoje. Tiesa, jų skaičius nuosekliai mažėja – palyginti su pernai, smuktelėjo 26,1 proc.

Spalį daugiausiai laisvų darbo vietų registravo transporto ir saugojimo veiklą vykdančios įmonės – 5,8 tūkst. (19 proc. visų pasiūlymų), apdirbamosios gamybos – 5,6 tūkst. (18,3 proc.), administracinę ir aptarnavimo – 4,8 tūkst.(15,6 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos – 4,1 tūkst. (13,5 proc.), statybos – 3,9 tūkst. (12,9 proc.). Visgi spalį žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės veiklą vykdantys darbdaviai pateikė daugiau darbo pasiūlymų – beveik 1, 6 tūkst. – tai 715 daugiau nei rugsėjį. Sumažėjo darbo paklausa apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėse – nuo 1,5 tūkst. rugsėjį iki 1,1 tūkst. spalį.

Rudenį įsidarbinimo galimybės labiausiai didėjo sodininkams, daržininkams, medelynų ir daigynų darbuotojams, autobusų ir troleibusų vairuotojams, dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų amatininkams, reklamos ir rinkodaros specialistams. Labiausiai darbo pasiūlymų mažėjo pardavimo atstovams, kasininkams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, parduotuvių pardavėjams.

Kas antras darbo pasiūlymas – 50,7 proc. visų registruotų laisvų darbo vietų – kvalifikuotiems darbininkams ir įrengimų bei mašinų operatoriams. Kvalifikuotų darbininkų ir operatorių bei paslaugų darbuotojų grupėje paklausiausi buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, parduotuvių pardavėjai, virėjai, autobusų ir troleibusų vairuotojai, dailidės ir staliai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojai, sodininkai, daržininkai, medelynų ir daigynų darbuotojai, statybininkai, darbininkai izoliuotojai.

Nekvalifikuotiems darbams pasiūlymai sudarė kiek daugiau nei ketvirtadalį (26,1 proc.), paslaugų darbuotojams ir pardavėjams – 10,7 proc., specialistams ir vadovams – 12,5 proc. Šioje grupėje dauguma laisvų darbo vietų skirtos krovikams, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojams, nekvalifikuotiems apdirbimo pramonės darbininkams, pakuotojams (rankomis), prekių krovėjams į lentynas.

Specialistų ir vadovų profesijų grupėje didžiausios galimybės įsidarbinti – reklamos ir rinkodaros specialistams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, slaugos specialistams, specialiųjų poreikių mokinių mokytojams, paštininkams ir giminiškų profesijų tarnautojams, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams ir buhalteriams.

Laisvų darbo vietų registre galima rasti retų ir keistų darbo pasiūlymų – ieškota stiklo lydytojų, žarnų apdorotojų, žemkasės kapitonų, astrologų, golfo kamuoliukų padavėjų, burių siuvėjo, brangakmenių šlifuotojo, tabako aromatintojo, dezaktyvuotojo, kalbos terapeuto, ledo gamybos mašinų operatoriaus, kailiadirbio. Tačiau nebuvo nė vieno tokio darbo ieškančio kliento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?