„Mažėjant darbo neturinčių asmenų skaičiui, traukiasi ir ilgalaikio nedarbo rodikliai. Dabar trečdaliu arba 21,9 tūkst. mažiau ilgalaikių bedarbių nei metų pradžioje“, – teigė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.
Ilgalaikiai bedarbiai šiuo metu sudaro ketvirtadalį Užimtumo tarnyboje registruotų asmenų (38,1 tūkst.). Daugiau nei pusė jų (55,2 proc.) – vyresni kaip 50 metų asmenys.
Birželį į darbo rinką sugrįžo 31,5 tūkst. darbo ieškančių asmenų, iš jų – 6,1 tūkst. buvo ilgalaikiai bedarbiai.
Dauguma – 16,8 tūkst. klientų įsidarbino pagal darbo sutartis, 9,2 tūkst. pradėjo veiklą pagal verslo liudijimus. Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones, skirtas palengvinti ir paskatinti integraciją į darbo rinką, pradėjo dalyvauti 4,9 tūkst. Didžioji dalis – 1,7 tūkst. įdarbinti subsidijuojant, 1,6 tūkst. pradėjo mokytis pagal profesinio mokymo programas, 1,3 tūkst. suteikta parama judumui.
Birželį darbo ieškantys galėjo rinktis iš 32,7 tūkst. laisvų darbo vietų, registruotų Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje. Daugiausiai laisvų darbo vietų skelbė apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos, administracinę ir aptarnavimo, statybos veiklas vykdančios įmonės.
Daugiausiai darbo pasiūlymų sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, statybininkams, virėjams, autobusų ir troleibusų vairuotojams, kepėjams ir konditeriams, vandentiekininkams ir vamzdynų montuotojams, dažytojams, reklamos ir rinkodaros specialistams, parduotuvių pardavėjams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojams, bei pagalbiniams darbininkams.
Palyginti su geguže, birželį didėjo laisvų darbo vietų pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams, slaugos specialistams, jaunesniesiems socialiniams darbuotojams.
Darbo neturinčių asmenų per birželį įregistruota beveik 23 tūkst. – panašus skaičius kreipėsi į Užimtumo tarnybą ir gegužės mėnesį.