Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Užimtumo tarnybos vadovė: situacija darbo rinkoje stabilizuojasi

Situacija nedarbo rinkoje po truputį stabilizuojasi, tačiau vis dar išlieka įtempta, sako Užimtumo tarnybos vadovė. Ingos Balnanosienės teigimu, tiek darbo ieškantys žmonės, tiek verslas išmoko gyventi naujomis sąlygomis, todėl didesnio nedarbo augimo artimiausiu metu nelaukiama.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

„Spalio mėnuo yra pirmasis mėnuo po pandemijos ir karantino per beveik pusantrų metų, kai galime pasakyti, kad situacija darbo rinkoje po truputį stabilizuojasi“, – BNS teigė I.Balnanosienė.

Visgi, pasak jos, nedarbas vis dar yra aukštas, ir tikimybė kad jis šiemet sugrįš į 2020 metų kovo, kai paskelbtas pirmasis karantinas, lygį yra labai maža.

„Tačiau mažėjanti darbuotojų paklausa ir mažėjanti darbo pasiūlymų gausa taip pat sako, kad tiek aktyviai, kiek vėl po karantino liepą atsivėręs duris verslas ieškojo darbuotojų, taip nebėra“, – teigė I.Balnanosienė.

„Tie darbuotojai, kurie galėjo ir norėjo grįžti į darbo rinką, jie jau grįžo ir dabar turime stabilų nuolatinį procesą, kai yra tolygesnis tiek darbo pasiūlymų skaičius, tiek ir grįžimas į darbo rinką“, – pridūrė ji.

Oficialus nedarbas lapkričio pradžioje siekė 10,9 proc. – 0,4 punkto mažiau nei prieš mėnesį ir 4 punktais mažiau nei prieš metus.

Spalį tarnyboje registravosi 23 tūkst. darbo neturinčių žmonių – 2,2 tūkst. mažiau nei rugsėjį. Tačiau palyginti su praėjusių metų spaliu, tai ketvirčiu mažiau.

„Tokios tendencijos ir rodo, kad darbo rinkoje situacija stabilizuojasi, tačiau vis tiek išlieka įtempta. Turime tikrai gerokai daugiau darbo ieškančių žmonių, negu galime pasiūlyti jiems darbo vietų“, – sakė tarnybos vadovė.

Turime tikrai gerokai daugiau darbo ieškančių žmonių, negu galime pasiūlyti jiems darbo vietų.

Pasibaigus karantinui, liepą augo laisvų darbo vietų pasiūla logistikos, transporto, statybos sektoriuose. Anot tarnybos vadovės, karantino metu uždaryti verslai pradėjo ieškoti darbuotojų, išaugo viešbučių, maitinimo, valymo, pagalbinių darbuotojų, pardavėjų poreikis.

Šiuo metu, pasak I.Balnanosienės, situacija šiuose sektoriuose yra stabilesnė.

„Kadangi daugiausiai pasiūlymų ir ateina būtent iš šių sektorių, tai natūraliai mažėjo ir bendras laisvų darbo vietų pasiūlymų skaičius“, – teigė tarnybos vadovė.

Jos teigimu, artimiausiais mėnesiais teigiamų permainų tikėtis neverta, kadangi lapkritį nedarbas visada šiek tiek išauga. Tai lemia mažėjantys darbo pasiūlymai žemės ūkyje, be to, dėl oro sąlygų mažėja statybos darbų apimtys ar kiti lauko darbai.

Pasak I.Balnanosienės, darbo rinka pradeda atsigauti nuo vasario mėnesio, kai vėl galima pasiūlyti įvairesnių laisvų darbo vietų.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Inga Balnanosienė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Inga Balnanosienė

„Kažkokių itin ženklių teigiamų permainų nevertėtų tikėtis. Tačiau reikia pastebėti, kad tiek darbo ieškantys žmonės, tiek ir verslas po truputį išmoksta gyventi su pandemine situacija, su karantino ir pokarantiniais reikalavimais ir tiesiog prisitaiko prie naujų veikimo sąlygų, todėl ženklaus nedarbo augimo taip pat neprognozuojame“, – sakė ji.

Lapkričio 1 dieną buvo 189,8 tūkst. darbo neturinčių asmenų – net 67 tūkst. (26,1 proc.) mažiau nei prieš metus ir 5,4 tūkst. (2,8 proc.) mažiau nei prieš mėnesį.

Darbuotojų poreikis taip pat mažėjo, tačiau jis kol kas išlieka palyginti didelis. Darbdaviai spalį pateikė 15,1 proc. mažiau pasiūlymų nei rugsėjį, rinktis buvo galima iš 56,1 tūkst. laisvų darbo vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?