„Mes gana skeptiškai vertiname“, – Seime žurnalistams teigė Seimo vadovė, komentuodama ketvirtadienį Seimui teikiamą iniciatyvą.
„Žinome, išklausysime tą projektą, užduosime klausimus, neabejoju, kad jų daug bus dėl projekto. Bet gana skeptiškai vertiname, gana rezervuotai šį pasiūlymą“, – pridūrė ji.
Pasak pataisų iniciatoriaus „darbiečio“ Vytauto Gapšio, jeigu per metus būtų sumokama 1 tūkst. eurų palūkanų, būtų galima susigrąžinti dalį jų – apie 200 eurų.
„Žmonėms augančių palūkanų fone būtų pagalba – viena įmoka galėtų sugrįžti“, – Seime žurnalistams teigė V.Gapšys.
GPM įstatymo pataisa, pasak jo, inicijuojama Europos Centriniam Bankui (ECB) didinant bazines palūkanų normas ir dėl to brangstant paskoloms.
Preliminariais skaičiavimais, valstybės biudžetas dėl lengvatos galėtų netekti iki 110 mln. eurų pajamų, o šį netekimą siūloma kompensuoti iš bankų mokamų mokesčių.
Balandį Seimas jau nepritarė opozicijos siūlymui dalį naujo laikino bankų solidarumo įnašo skirti padidėjusioms būsto paskolų palūkanoms kompensuoti.
Parašus dėl tokio Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo pavasarį rinko iniciatyvinė grupė, bet jai nepavyko rasti 50 tūkst. žmonių, kurie būtų parėmę tokios lengvatos idėją.
Dalis gyventojų ir dabar gali apmokestinamąsias pajamas susimažinti atimdami palūkanas už vieną būsto kreditą, paimtą iki 2009 metų, iki kada galiojo GPM lengvata.