„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

V.Janulevičius siūlo iš pagalbos verslui grandinės eliminuoti bankus

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius siūlo skubinti valstybės pagalbos verslui priemones, iš visos grandinės eliminuojant bankus bei pasitelkiant smulkius finansų tarpininkus.
Vidmantas Janulevičius
Vidmantas Janulevičius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Reikia kaip įmanoma paskubinti dabar visą pagalbos priemonių paketą“, – Seime vykstančioje diskusijoje apie koronaviruso pandemijos iššūkius šalies sveikatos sistemai ir ekonomikai sakė atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ vadovas V.Janulevičius.

Anot jo, didieji bankai nepasiruošę greitai išdalinti valstybės paramą verslui, todėl jis siūlo tarpininkų ieškoti tarp smulkių finansų įmonių.

„Paleisti pinigus per smulkius finansuotojus, tas pačias nepopuliarias kredito unijas, nes didieji bankai nepasiruošę, su jais greitų sprendimų nebus“, – Seime kalbėjo V.Janulevičius.

Jis įspėjo, kad koronaviruso krizės įtaką rudenį pajus ir didžiausios šalies įmonės: „Tas atsiris iki jų (didžiausių šalies įmonių – BNS) už dviejų-trijų mėnesių, rudenį“.

„Visos didžiosios įmonės dar dirba“, – pridūrė jis. Pasak jo, trąšų, kitos didelės gamybos įmonės problemų kol kas neturi ir neketina kreipti pagalbos.

Pramonininkų atstovo teigimu, dabar verslui reikia garantijų iš valstybės, kad draudimo bendrovės garantuotų už prekių tiekimą.

Be to, V.Janulevičius mano, valdžiai nepasitikint verslu, užuot jam teikus subsidijas, pinigai galėtų būti dalijami tiesiai žmonėms.

„Labai svarbu nesustabdyti vartojimo. Jeigu jis sustos po karantino sušvelninimų, turėsime problemų, visų pirma savivalda nesurinks mokesčių ir žiemą turėsime gilią duobę, o jeigu bus antroji susirgimų banga, žiema bus labai prasta ir baisi“, – pridūrė V.Janulevičius.

Pasak V.Janulevičiaus, Vyriausybės paramos verslui sparta yra didžiausia problema, nes iš numatytų paramai lėšų panaudota tik 0,9 proc., tuo metu Vokietijoje – 48 proc., Švedijoje – virš 60 proc.

Jo teigimu, dabar 40 proc. įmonių, kuriose dirba 100 tūkst. darbuotojų, yra paskelbusios prastovas, o veikia apie 60 proc. iš 3 tūkst. konfederacijai priklausančių įmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs