„Norime, kad Lietuvoje spalio 16-oji būtų minima ne kaip boso, o kaip vadovų, lyderių diena. Jau seniai metas atsisakyti pasenusių boso terminų ir įsidėmėti naują lyderystės žodyną, kuris įgalintų vadovus bendradarbiauti, kurti ir burti komandas. Ne likti vieniems, o ieškoti atsakymų kitų lyderių bendruomenėse“, – teigia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rinkodaros vadovė Laura Garunkštytė.
Vadovo dienos išvakarėse ant Gedimino prospekte esančio universiteto pastato įsikūrė didžiuliai pliušiniai meškinai. Kiekvienas jų laikė motyvuojančius užrašus, skirtus šalies verslo lyderiams.
„Mažiau susitikimų, daugiau draugų“ („Less meetings, more friends“), „Lyderystės vienišumo pabaiga“ („End leadership loneliness“) ir kitos žinios buvo adresuotos vadovams, kviečiant juos nebijoti sau pripažinti, kad dirbant vadovaujančiose pozicijose neretai galima pasijusti vienišu, tačiau šį iššūkį galima spręsti, pavyzdžiui, apsupant save įkvepiančiais bendraminčiais.
Susiduriama su vienišumu
Pasak dr. Olgos Štangej, ISM Vadovų magistrantūros studijų programos direktorės, kylant karjeros laiptais keičiasi vadovų socialinis ratas ir santykiai su kolegomis, mažėja žmonių, su kuriais galima pasitarti, todėl, natūralu, kad vadovai susiduria ir su vienišumu.
„Nedaugelis vadovų išdrįsta viešai kalbėti apie tai, kad dažnai su svarbiais klausimais lieka vienui vieni. Aplinkos lūkesčiai vadovui kinta, tad darbovietėje pastarieji neberanda su kuo pasitarti dėl inovatyvių idėjų, tendencijų, išgirsti kitą profesionalią nuomonę. Ilgainiui vienišumo jausmas turi neigiamos įtakos vadovų darbui ir savijautai. ISM Executive School vienija daugiau nei 3000 vadovų, todėl nuolat akcentuojame bendruomenę kaip didelę vertybę, patikimų žmonių ratą, kuriame vadovai vieni su kitais dalinasi idėjomis, išgirsta kitas nuomones, turi galimybę į esantį iššūkį pažvelgti kitu kampu ir spręsti problemas kartu“ , – pasakoja dr. Olga Štangej.
Svarbūs pokalbiai su bendraminčiais
Vadovo dienos simbolius – meškinus – šiandien galima sutikti ne tik ant universiteto pastato, tačiau ir verslo centruose bei verslininkų pamėgtose kavinėse, taip palaikant lyderius visame mieste.
„Pokalbiai su bendraminčiais – svarbūs įvairiuose lygmenyse dirbantiems vadovams, kuriems galvoje kirba daugybė kasdienių ir nekasdienių klausimų – nuo ekonominės ir geopolitinės įtampos iki perdegimo. Išgirdę kitų vadovų panašias patirtis ir kylančius klausimus, jie supranta, kad daugeliui tenka spręsti labai panašias problemas, tad nebesijaučia tokie vieniši“, – patirtimi dalijasi ISM Vadovų magistrantūros studijų programos direktorė.