„Sutvarkykime iš pradžių e-receptą ir e-sveikatą“, – siūlė ji ketvirtadienį vykusiame Seimo Sveikos gyvensenos komisijos posėdyje, per kurį svarstytos pataisos dėl vaistų prekybos liberalizavimo.
Pasak jos, vienokie ar kitokie e-recepto sistemos strigimai būna nuolat.
„Jeigu nesutvarkę sistemos, leisime visiems iš namų prisijungti, ta sistemai tikrai užlūš, o kai ji užlūš, tų žmonių, kurie ateis į vaistinę, jų vaistininkas negalės aptarnauti“, – teigė vaistinių atstovė.
Ji priminė, kad praėjusių metų lapkritį ir gruodį ypač strigo elektroninio recepto sistema, žmonės vaistų negalėjo įsigyti po kelias savaites.
K.Nemaniūtė-Gagė siūlė nuotolinę prekybą vaistas leisti nuo 2023–2025 metų.
„Nenorime chaoso, pacientų nepasitenkinimo, todėl sakome: nukelkime terminą, nes 2019 metai yra nerealu. Padarome nuo 2025 metų ar 2023 metų“, – siūlė ji.
Šių metų kovo 8–16 dienomis bendrovės „Spinter research“ internetu vykdyta apklausa parodė, kad 82 proc. apklaustųjų pritartų siūlymui leisti vaistinėms nuotoliniu būdu parduoti visus vaistus – ir receptinius, ir nereceptinius.
Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2019 metų gegužės siūloma leisti vaistų prekybą internetu, kai gyventojas turės gydytojo išrašytą elektroninį receptą. Tam reikės nuotoliniu būdu patvirtinti tapatybę.