Valstybė nebenori dalyti verslui subsidijų, o jį remtų investuodama į akcinį kapitalą

Europos Sąjungoje (ES) prasidedant deryboms dėl 2014-2020 metų finansinės perspektyvos, Lietuvoje pradėta diskutuoti dėl struktūrinių fondų naudojimo galimybių – valstybė nebenori dalyti verslui subsidijų, o paramą galėtų teikti, pavyzdžiui, investuodama į akcinį kapitalą ir esą tokia parama neiškraipytų konkurencijos.
Doleriai
Doleriai / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Manoma, kad tokiu būdu valstybė galėtų investuoti į inovatyvius, tačiau rizikingus projektus, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Ūkio ministras Rimantas Žylius sako, kad krizės sąlygomis reikėjo remti perspektyvias, eksportuojančias įmones, tad subsidijų forma buvo pateisinama. „Bet stabilumo laikotarpiu subsidijos būtų nebepateisinamos – valstybė neturi dalyvauti privačiame versle iškraipydama konkurenciją“, – pabrėžia jis.

Verslas abejoja, ar valstybė turės pakankamai kompetentingų žmonių, taip pat neaišku, ką valstybė vėliau veiktų su tokios įmonės akcijomis.

Krakmolo gamybos bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas sako, kad Ūkio ministerijos modelis būtų tinkamas investuojant į rizikingų, inovatyvių produktų gamybą bei tyrimus ar projektus, turinčius ilgesnius nei įprasta atsiperkamumo terminus.

Kokoso aliejaus gamybos įmonę su ES parama statančios „Bervis&Co“ generalinis direktorius Vytautas Bernatonis taip pat nesibaimintų tokios akcininkės kaip valstybė. Jo nebaugintų, net jei Vyriausybei priklausytų daugiau kaip pusė įmonės akcijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų