Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Valstybė privalo padėti smulkiam ir vidutiniam verslui

Šią savaitę Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje buvo aptariamas Smulkaus verslo aktas („Small Business Act“), kaip viena priemonių ekonominei krizei sušvelninti.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Ketvirtadienį parlamentarai vienbalsiai pritarė rezoliucijai, atspindinčiai susirūpinimą dėl SVV, kuri bus įteikta Europos Tarybai, posėdžiausiančiai jau kitą savaitę.

Vienas iš rezoliucijos iniciatorių nuo Liberalų ir demokratų aljanso už Europą Šarūnas Birutis atkreipė dėmesį, kad valstybės narės turėtų įdiegti arba išlaikyti visas įmanomas priemones smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) remti: mokestines lengvatas pradedančioms įmonėms, kreditų garantijas, rizikos kapitalo fondus, teikti nemokamas konsultacijas. Tai, beje, pažymima ir Europos ekonominio atkūrimo plane bei atitinka Lisabonos strategijos dvasią. Parlamentaras viena iš valstybės funkcijų pažymėjo verslininkų gero įvaizdžio formavimą bei autoriteto kėlimą.

„Rezultatai pateisins priemones, – kalbėdamas plenarinėje sesijoje teigė Š. Birutis, įtikinėdamas, kad kiekviena valstybė turėtų imtis kuo įvairiausių legalių būdų minėtiems instrumentams įgyvendinti. – Smulkios ir vidutinės įmonės (SVĮ) yra mūsų ekonomikos DNR, jas būtina palaikyti didinant konkurencingumo bei užimtumo lygį Europoje. Smulkaus verslo aktas – tai iniciatyva, kuriai šiandien būtinas visų politinio proceso dalyvių palaikymas. Tai svari parama Europos SVĮ šiandieninės finansinės ir ekonominės krizės akivaizdoje.“

Europarlamentaro įsitikinimu, turime siekti, kad Smulkaus verslo aktas būtų veiksmingai įgyvendintas visose valstybėse narėse ir kad jo neištiktų Europos SVV chartijos likimas. Todėl akto nuostatas privalomai būtina perkelti į nacionalinius veiksmų planus, teisinius dokumentus bei įdiegti šio dokumento įgyvendinimo valstybėse stebėsenos sistemą. Paramos SVV mechanizmai turi būti įgyvendinti ir nacionaliniu, ir regioniniu, ir vietos savivaldos lygiu.

EP narys Š. Birutis pabrėžė, kad SVV – nėra išmaldos prašytojos, tačiau valstybės privalo sudaryti palankias sąlygas joms kurtis ir veikti. Šiandien jau galima drąsiai teigti, jog būtent nuo šio verslo segmento priklauso, kaip išgyvensime ES valstybių ekonomikoms nelengvą laikotarpį. Europoje veikia per 23 mln. smulkių ir vidutinių įmonių, kurios laukia EP ir Europos Tarybos sprendimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos