„Varėnos pienelis“ susidūrė su sunkumais, nes mažai eksportavo. Šiandien mes visi uždirbame parduodami gaminius ne Lietuvoje, ir ši istorija – tai ženklas, kad laikas keisti santykius su ūkininkais, nes kartais už pieną jau mokame daugiau nei Europos Sąjungoje“, – „Verslo žinios“ teigė Vilkyškių pieninės generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Gintaras Bertašius.
Jei niekas nesikeis, varėniškių likimas gali ištikti ir kitus maisto pramonės atstovus.
"Mūsų gamintojai kol kas nesiskundžia, kad neturi kur dėti pieno. Žaliavos Lietuvoje trūksta ir, manau, "Varėnos pienelio" nesuperkamą kiekį perims kiti perdirbėjai", – sakė Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius Rimantas Krasuckis.
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, kad kainų nuosmukio nelaukia, nes biržinių produktų kainos kyla ir ūkininkai negali skųstis nuostolingu darbu.
„Varėnos pienelis“, norėdama išvengti bankroto, pertvarko gamybą – bus atleista 100 iš 170 darbuotojų.
„Skolos susikaupė, nes mums nepavyko pelningai parduoti savo gaminių. Lietuvos gyventojų perkamoji galia buvo mažesnė nei tikėjomės„, – teigė „Varėnos pienelio“ direktoriaus pavaduotojas Petras Jurkuvėnas.
Per porą mėnesių įmonei pavyko įsiskolinimą sumažinti 300 tūkst. litų. Bendrovė neplanuoja stabdyti gamybos, produktai bus gaminami iš pusgaminių. „Varėnos pienelis“ gamina grietinę, sviestą, glaistytus sūrelius, fermentinio sūrio produktus.
„Varėnos pienelis“ per porą mėnesių turėtų išmokėti pieno gamintojams susikaupusias skolas, kurios viršija 1 mln. litų.