Statistikų teigimu, metinė infliacija buvo mažiausia nuo 2021 metų vasario, kai ji siekė 0,6 procento. Mėnesio infliacija fiksuota antrą mėnesį iš eilės.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo farmacijos gaminių, restoranų, kavinių paslaugų, automobilių, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, tabako gaminių, mėsos ir jos produktų kainų padidėjimas bei elektros, kietojo kuro, šilumos kainų sumažėjimas.
Mėnesio infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, elektros, restoranų, kavinių paslaugų, atostogų išvykų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, tabako gaminių kainų padidėjimas bei kietojo kuro, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų, drabužių ir avalynės, duonos ir grūdų produktų kainų sumažėjimas.
Vasarį, palyginti su sausiu, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,7 proc. Pokytį lėmė dyzelinių degalų (6,5 proc.), benzino (4,6 proc.), suskystintų automobilinių dujų (2 proc.), transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų (1,8 proc.) kainų padidėjimas.
Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių 1,5 proc. kainų augimą lėmė tabako gaminių (2 proc.), vyno ir vyno produkcijos (1,8 proc.), spirituotų gėrimų (1,4 proc.) kainų padidėjimas.
Poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos pabrango 1,4 proc. Daugiausia padidėjo žaislų, žaidimų (6,2 proc.), atostogų išvykų (5,4 proc.), gidų (2,4 proc.), muziejų (2,3 proc.) paslaugų, gėlių (2,1 proc.) kainos, bet sumažėjo kompiuterių (1,8 proc.) kainos.
Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,7 proc. Daugiausia padidėjo skystojo kuro (8,5 proc.), elektros (6,2 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (1,1 proc.), bet sumažėjo kietojo kuro (6,1 proc.), šilumos (1,1 proc.) kainos.
Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,4 proc. Labiausiai atpigo grikių kruopos, kūdikių maistas, valgomieji ledai, užšaldytos jūros gėrybės, miltai, bet pabrango mineraliniai ir šaltinio vandenys, alyvuogių aliejus, pievagrybiai, arbata, mėsos konservai. Sumažėjo gūžinių salotų, žiedinių kopūstų, brokolių, šilauogių, špinatų, bet padidėjo mangų, morkų, česnakų, saldžiųjų paprikų, melionų kainos.
Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 1,5 proc., paslaugų kainos padidėjo 6,5 proc., per mėnesį – atitinkamai augo 0,5 proc. ir 1,1 procento.
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus sumažėjo 5,2 proc., rinkos kainos padidėjo 1,8 proc., per mėnesį – atitinkamai augo 1,5 proc. ir 0,6 procento.