„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Veiklą pradėjęs rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ į technologijas žada investuoti 20 mln. eurų

Vilniuje įsikūręs rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ paskelbė apie oficialią savo veiklos pradžią. Fondas teigia planuojantis veikti dešimtmetį ir į Lietuvoje kuriamus ir plėtojamus startuolius, naujas technologijas, jų komercializavimą investuosti iki 20 mln. eurų, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Eurai
Eurai / „Shuterstock“ nuotr.

„Informacinių ir komunikacijos technologijų srityje ieškome SaaS sprendimų, programėlių ir įvairių debesijos kompiuterijos verslo modelių kūrėjų. Robotikoje daugiausia dėmesio kreipiame į komponentų gamybos, logistikos, dronų, ketvirtajai pramonės revoliucijai priskiriamus startuolius. Aukštųjų technologijų rinkoje mūsų fondą domina medicinos, chemijos, puslaidininkių, optikos ir susijusių technologijų kūrėjai“, – pranešime cituojamas „Open Circle Capital“ vadovas ir vienas iš partnerių Audrius Milukas. Priduriama, kad išvardytos sritys – tik orientacinės.

Fondas, vadovo teigimu, kasmet planuoja investuoti į 5–6 naujas technologiijų įmones.

Pagrindinis fondo siekis – atrasti ir investuoti į verčiausius bei potencialiai sėkmingiausius Lietuvos technologijų kūrėjus.

„Maksimali investicija į vieną įmonę sieks 3 mln. eurų. Tiesa, ši suma bus suteikiama dalimis. Pirminė investicija į projektą sudarys mažesnę bendros investicijos dalį“, – rašoma pranešime.

Fondas, anot A.Miluko, geba komercializuoti akademinėje aplinkoje sukurtas idėjas.

„Pagrindinis fondo siekis – atrasti ir investuoti į verčiausius bei potencialiai sėkmingiausius Lietuvos technologijų kūrėjus, suteikiant pirmam šuoliui ne tik reikalingo kapitalo, bet ir žinių“, – rašoma pranešime žiniaskliadai.

Du trečdalius fondo kapitalo sudaro valstybės (INVEGA) lėšos, o likusį trečdalį – privačių investuotojų skirti pinigai.

Fondą „Open Circle Capital“ valdo keturi partneriai. Du lietuviai – Audrius Milukas, korporatyvinių finansų valdymo ekspertas, „SME Finance“ įkūrėjas ir valdybos narys, bei inovacijų industrijoje žinomas Rokas Tamošiūnas – aktyvus ankstyvosios stadijos technologijų bendrovių plėtotojas ir buvęs „Startup Highway“ vadovas.

Ir du užsieniečiai: rizikos kapitalo valdymo ekspertas ir Pietų Danijos universiteto technologijų perdavimo vadovas, Jensas Damsgaardas bei aukštųjų technologijų ir investavimo profesionalas, Šiaurės Karolinos universiteto, Kenano-Flaglerio verslo mokyklos finansų profesorius, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Suomijoje, Williamas Cardwellas. Pastarasis taip pat turi technologijų perdavimo valdymo patirties.

Fondo partneriai yra vadovę investicijoms į beveik šimtą technologijų įmonių, teigia dalyvavę daugiau nei 80 technologijų perdavimo sandorių, 7 fondų valdyme ir yra pardavę verslą tokiems pasaulio milžinams kaip „Facebook“, „Saab“, „Eli Lilly“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“