Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vėluoja sumokėti atlyginimą? Dalinamės keliais patarimais

Vėluojantys atlyginimai, ne laiku sumokėti mokesčiai yra vienos greičiausiai viešumą pasiekiančių problemų, kurios įmonėms sukelia virtinę kitų verslą apsunkinančių bėdų. Interneto platybėse apstu tinklapių, kuriuose nesunkiai galima rasti informaciją apie bet kurios įmonės skolas, kreditingumo istoriją, taip pat darbuotojų, partnerių ar klientų atsiliepimus. Akivaizdu, kad viešai paskleista neigiama informacija apie įmonę tiesiogiai kenkia reputacijai, todėl apsunkina tiek darbuotojų, tiek klientų ir partnerių paiešką, sulėtina įmonės plėtrą.
Užmokestis
Užmokestis / „Scanpix“ nuotr.

Atlyginimai vėluoja dažniau statybos, gamybos ir sezoninės prekybos įmonėse

Pastebėta, kad dažniau atlyginimus ir mokesčius sumokėti vėluoja įmonės, kurių veikla susijusi su gamyba, statybomis, sezonine prekyba, taip pat dirbančios projektiniu pagrindu. Įprastai tokioms įmonėms tenka iš anksto įsigyti žaliavų ar prekių, už jas susimokėti tiekėjams, o pinigai už galutinę produkciją ar atliktą darbą dažnu atveju grįžta tik po kelių mėnesių. Todėl tenka ieškoti sprendimų, iš kur gauti lėšų kas mėnesį privalomiems išmokėti atlyginimams, taip pat mokesčiams valstybei.

Verta pasidomėti apyvartinių lėšų finansavimo įvairove

Kaip pastebi Mindaugas Mikalajūnas, vadovaujantis didžiausiai Baltijos šalyse nebankinio finansavimo bendrovei „SME Finance“, su minėta problema susiduria tiek neseniai įsteigtos įmonės, tiek verslą plečiančios bendrovės.

Priežasčių, dėl kurių įmonės nesuranda lėšų laiku atsiskaityti su darbuotojais ar sumokėti valstybės nustatytus mokesčius, gali būti daug ir įvairių. Tačiau daugeliu atvejų, įsitikinęs M. Mikalajūnas, įmonėms tiesiog pritrūksta apyvartinių lėšų ir žinių, kaip jas suvaldyti, nors finansų pasaulyje sukurta daug įvairių priemonių. „Vėluojantys atlyginimai ar ne laiku sumokami mokesčiai dažnu atveju parodo, kad įmonėms reikia padėti pasirinkti labiausiai tinkamą finansavimo būdą, o tokias konsultacijas mes teikiame nemokamai“, – pataria faktoringo įmonės vadovas.

Lankstus ir greitas finansavimas, kuriam nereikia užstato, – mokesčių faktoringas

Kaip vieną iš patogiausiai naudojamų apyvartinio kapitalo finansavimo priemonių M. Mikalajūnas mini mokesčių faktoringą. „Faktoringas yra paslauga, kurios pagalba už 1-2 proc. mokestį išlyginate savo įmonės pinigų srautus ir išvengiate situacijų, kai reikia atlikti reguliarius mokėjimus, o uždirbti pinigai dar neatkeliavo į įmonės sąskaitą“, – aiškina M.Mikalajūnas.

Minėta paslauga skirta užtikrinti, kad įmonė visada turėtų pakankamai lėšų atlikti periodinius mokėjimus darbuotojams, mokesčių inspekcijai ar „Sodrai“. „Mes išanalizuojame įmonės verslą, kartu įvertiname, kokiai sumai reikia finansavimo kiekvieną mėnesį, ir pervedame įmonei trūkstamą sumą, – sako finansavimo ekspertas. – Svarbu žinoti, kad šiai finansavimo formai nereikia užstato, o pinigai skolinami tik tokia apimtimi ir tokiam laikui, kokio reikia klientui. Atitinkamai, ir mokestis skaičiuojamas tik nuo finansavimo sumos ir laikotarpio, todėl naudotis šia paslauga yra labai patogu.“

Projekto partnerio nuotr./Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ vadovas
Projekto partnerio nuotr./Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ vadovas

Lėšos pervedamos per dieną, kad mokesčiai ir atlyginimai būtų išmokėti laiku

Sąskaitų finansavimo įmonės vadovas pastebi, kad skirtingai nuo bankų, kurių finansavimui gauti būtina įkeisti turtą ir susitaikyti su ilgai trunkančiomis procedūromis, pasinaudoti mokesčių faktoringo paslauga yra paprasta ir greita. „Sprendimus apie įmonių finansavimą priimame per kelias valandas, o pinigus pervedame per dieną, – sako M.Mikalajūnas. – Įmonių, su kuriomis dirbame reguliariai, aptarnavimas vyksta dar greičiau.“

Tinkamas sprendimas ieškant naujų tiekėjų ir pirkėjų

Kita situacija, kai verta pagalvoti apie mokesčių faktoringą, yra susijusi su įmonės verslo plėtra. Ieškant naujų tiekėjų ar užsakovų, įmonėms tenka pasiūlyti gerokai lankstesnes, nei konkurentų, atsiskaitymo sąlygas. Pavyzdžiui, ieškant naujų tiekėjų, verta pasiūlyti išankstinį apmokėjimą arba avansinį apmokėjimą su galutiniu atsiskaitymu iš karto po prekių gavimo. Panašiai ir ieškant naujų pirkėjų, galima pasiūlyti jiems ilgesnį apmokėjimo atidėjimą ir taip paskatinti įsigyti būtent jūsų įmonės gaminamos produkcijos. Tačiau prieš imantis šių priemonių, reikia įvertinti, kaip įmonė užtikrins pakankamo dydžio apyvartines lėšas savo sąskaitoje. „Tokiais atvejais rekomenduojame pasitarti, ir mes surasime sprendimus tiek reguliariems mokėjimams, tiek tolesnei verslo plėtrai“, – sako M. Mikalajūnas. Kaip įsitikinęs finansavimo ekspertas, tik tos įmonės, kurios profesionaliai naudojasi pinigų srautų valdymo instrumentais, įgauna konkurencinio pranašumo prieš kitas, dažnu atveju gaminančias panašios kokybės ir kainos prekes, tačiau neišmanančias įvairių finansavimo priemonių galimybių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos