„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Venecija pratęsė vienadienių turistų apmokestinimą

Venecija iki kitų metų pratęsė vienadienių turistų apmokestinimą, padidino dienų, kuriomis turistai turės mokėti už įvažiavimą į miestą, skaičių ir padvigubino mokestį iki 10 eurų paskutinės minutės lankytojams, ketvirtadienį pranešė miesto pareigūnai.
Venecija / MARCO BERTORELLO / AFP
Venecija / MARCO BERTORELLO / AFP
Temos: 2 Turizmas Venecija

Numatyta, kad mokestis bus taikomas nuo kitų metų balandžio 18 iki liepos 27 dienos kiekvieną penktadienį, šeštadienį, sekmadienį ir šventinėmis dienomis – iš viso 54 dienas.

Tai beveik dvigubai daugiau dienų nei šiemet. Turistai, kurie neužsisakys bilietų prieš bent keturias dienas, vietoj įprastų 5 mokės 10 eurų.

Mokestis taikomas tik vienadieniams turistams, atkeliaujantiems į senamiestį nuo 8 val. 30 min. iki 16 val. Vietos gyventojams, taip pat tiems, kurie gimė Venecijoje, studentams, darbininkams ir turistams, kurie užsisakė nakvynę viešbutyje arba kitoje apgyvendinimo vietoje, mokėti nereikės.

Šią liepą, pasibaigus pirmajam bandomajam etapui, pareigūnai teigė, kad įvedus šį mokestį pavyko surinkti 2,4 mln. eurų, o tai reikštų maždaug 1 tūkst. vienadienių turistų per kiekvieną bandomojo laikotarpio dieną.

L.Brugnaro ketvirtadienį dar kartą atsakė kritikams, teigusiems, kad apmokestinti vienadienius turistus yra klaida ir kad šis mokestis neatbaidė tiek daug turistų, kaip buvo prognozuota.

„Venecija yra pirmasis miestas pasaulyje, kuris bando spręsti perteklinio turizmo problemą. Pasiekėme reikšmingų rezultatų“, – sakė meras.

Tačiau kai kurios piliečių grupės ir opozicijos tarybos nariai tvirtina, kad apsilankymo mieste mokestis visiškai nepadėjo kontroliuoti pernelyg didelių turistų srautų.

„Kontrolės tarnybos pateikti duomenys rodo, kad mokesčio įvedimo laikotarpiu vidutiniškai sulaukėme apie 7 tūkst. turistų daugiau nei ankstesniais metais“, – sakė opozicijos tarybos narys Giovanni Andrea Martini.

„Tai rodo, kad apsilankymo mieste mokestis nėra ta sistema, kuri gali valdyti srautus“, – pažymėjo jis.

Vienas unikaliausių visame pasaulyje miestų jau seniai susiduria su perteklinio turizmo problema. Remiantis mobiliųjų telefonų duomenimis apskaičiuota, kad nuo 2020 metų čia kasmet atvyksta nuo 25 iki 30 mln. vienadienių lankytojų ir turistų su nakvyne. Pasak mero, mieste gyvena vos 50 tūkst. gyventojų.

Venecija, išsidėsčiusi daugiau nei 100 mažų salų ir salelių Italijos šiaurės rytuose, laikoma vienu gražiausių pasaulio miestų.

1987 metais Jungtinių Tautų kultūros organizacija UNESCO įtraukė miestą ir jo lagūną į pasaulio paveldo sąrašą, nurodydama, kad tai nepaprastas architektūrinis šedevras.

Tačiau praėjusiais metais UNESCO pagrasino įtraukti Veneciją į paveldo, kuriam gresia pavojus, sąrašą, motyvuodama masiniu turizmu ir dėl klimato kaitos kylančiu vandens lygiu.

Venecija tokio likimo išvengė tik po to, kai vietos valdžia pritarė naujai bilietų pardavimo sistemai.

Ši idėja jau seniai buvo svarstoma, bet ne kartą atidėta dėl nuogąstavimų, kad tai smarkiai sumažintų pajamas iš turizmo ir pakenktų judėjimo laisvei.

Praėjusį rugsėjį vykusiuose debatuose dėl bilietų plano opozicijos tarybos nariai šią priemonę pavadino skubotai parengta nuolaidžiavimo UNESCO išraiška, neturėsiančia jokio poveikio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau