Kaip žinoma, praėjusią savaitę Venesuela sėkmingai ėmė pardavinėti naftos atsargomis užtikrintos kriptovaliutos žetonus.
„Ketinu išleisti „petro gold“ kriptovaliutą, užtikrintą auksu, ir jo galia sustiprins „petro“, – pranešė Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro (Nikolas Maduras).
Tačiau kol kas neaišku, ar prezidentas kalba apie šalies centrinio banko aukso atsargas ar apie tauriojo metalo telkinius, skelbia vietos žiniasklaida.
Kaip skelbta anksčiau, Venesuela praėjusią savaitę, pirmąją preliminarios nafta užtikrintos virtualios valiutos „petro“ prekybos dieną, sulaukė paraiškų už 735 mln. JAV dolerių. Investuotojai turi galimybę investuoti į „petro“ iki kovo 19 d. Pirmojo etapo metu numatoma parduoti 38,4 mln. žetonų. O kovo 20 d. planuojama įvykdyti dar 44 mln. „petro“ žetonų išplatinimą. O 17,6 mln. žetonų iš planuojamų išplatinti 100 mln. žetonų liks Venesuelos rezerve.
Siekdama apeiti finansines sankcijas, kurias šaliai įvedė Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga, Venesuela tapo pirmąja šalimi pasaulyje, turinčia nuosavą kriptovaliutą. Vietos žiniasklaida skelbia, kad Venesuelos prezidentas N. Maduro tikisi, kad jos kriptovaliuta sulauks investuotojų iš Kataro, Turkijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių susidomėjimo. Remiantis Venesuelos valdžios planais, šalies virtualią valiutą bus galima naudoti gauti realios valiutos ir apmokėti tiekėjų paslaugas.
Ekonominė padėtis Venesueloje jau ne vienerius metus yra itin sunki. Šalyje fiksuojami elektros energijos tiekimo trikdžiai, trūksta pirmojo būtinumo prekių, fiksuojama didžiulė infliacija. Dėl užsienio valiutų trūkumo šalyje smarkiai krito importas, įskaitant ir maisto produktų importą.
Jungtinės Valstijos taiko Venesuelai ekonomines sankcijas dėl opozicijos atstovų persekiojimo.
Pagrindinės reitingų agentūros yra apkarpiusios Venesuelos skolinimosi reitingus iki nemokumo lygio, nes šalis neįvykdė įsipareigojimų dėl kelių obligacijų emisijų.