Įtarimai Venesuelos elito atstovams suformuluoti remiantis sulaikytų narkotikų prekeivių parodymais ir remiantis šaltiniais Venesuelos vyriausybėje.
Nors Baltieji rūmai ir neturi jokio ryšio su atliekamu tyrimu, tačiau jie privalės atsižvelgti į būsimąsias išvadas, o tai gali sukelti rimtą krizę Vašingtono santykiuose su Lotynų Amerikos šalimi.
Nors Baltieji rūmai ir neturi jokio ryšio su atliekamu tyrimu, tačiau jie privalės atsižvelgti į būsimąsias išvadas, o tai gali sukelti rimtą krizę Vašingtono santykiuose su šia Lotynų Amerikos šalimi.
Tyrimas dėl Venesuelos politikų įsitraukimo į narkotikų verslą prasidėjo kaimyninei Kolumbijai aktyviai kovojant su narkotikų augintojais. JAV tyrėjai mano, kad daugybė narkotikų prekeivių iš Kolumbijos jau yra gavę prieglobstį Venesueloje.
Pačioje Venesueloje kokainui išgauti reikalingi kokos lapai nėra auginami ir šis narkotikas nėra gaminamas. Nepaisant to, 2013 – 2014 m. beveik pusė pasaulinės kokaino prekybos vyko pasinaudojant Venesuela kaip tranzito šalimi.
Pačioje Venesueloje kokainui išgauti reikalingi kokos lapai nėra auginami ir šis narkotikas nėra gaminamas.
„The Wall Street Journal“ duomenimis, Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduro nėra įtrauktas į įtariamųjų dėl narkotikų kartelio veiklos organizavimo ratą.
JAV jau anksčiau yra kaltinusi Venesuelos valdžią prisidedant prie narkotikų tranzito organizavimo, tačiau Karakasas šiuos kaltinimus atremdavo aiškindamas, kad tokiu būdu Vašingtonas tik siekia destabilizuoti padėtį šalyje.
Ekspertai teigia, kad Venesuelos ūkiui grumiantis su krize, JAV vyriausybei šioje šalyje šiuo metu yra daug lengviau rasti informatorių.