Vengrija yra paskutinioji Europos Sąjungos narė, pritarusi šiam pasauliniam susitarimui.
„Buvo pasiektas kompromisas, kad galime iš visos širdies prisijungti, – sakė finansų ministras Mihaly Varga. – Vengrija galės rinkti pasaulinį mokestį taikydama tikslinį sprendimą.“
„Vengrijos pozicija visą laiką buvo nuosekli: mes aiškiai nurodėme, kad priimsime tik minimalų visuotinį mokestį, dėl kurio Vengrijoje nebus didinami mokesčiai, nekils pavojus Vengrijos ekonomikos konkurenciniam pranašumui ir bus apsaugotos Vengrijos žmonių darbo vietos“, – sakė ministras.
Mokesčių reforma siekiama nutraukti praktiką, kai vengdamos didesnių mokesčių tarptautinės korporacijos registruoja savo būstines tose šalyse, kuriose taikomi žemi mokesčių tarifai.
Didžiojo septyneto (G-7) turtingųjų šalių finansų ministrai birželio mėnesį susitarė dėl visuotinio minimalaus ne mažesnio nei 15 proc. pelno mokesčio tarifo, pasiekto Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).
Mokesčio tarifą liepos mėnesį patvirtino G20 šalys.
Naujasis mokesčio tarifas bus taikomas tik įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 750 mln. eurų per metus. Mažesnės įmonės toliau mokės 12,5 proc. siekiantį mokestį.
EBPO penktadienį paskelbė, kad 136 šalys jau sutiko su 15 proc. pelno mokesčio tarptautiniu minimaliu tarifu tarptautinėms milžinėms.
„Tai yra didelė veiksmingo ir subalansuoto daugiašališkumo pergalė“ pranešime sakė EBPO generalinis sekretorius Mathias Cormannas.
Pranešimas paskelbtas po to, kai šiam tarifui pritarė Vengrijos, Airijos ir Estijos vyriausybės. Pritarimo dar neišsakė Pakistanas, Nigerija, Kenija ir Šri Lanka.