Diskusijos dalyviai vieningai sutarė, kad būtina skatinti valdžios atstovų ir asocijuotų verslo struktūrų glaudų bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą dėl verslo regionuose plėtros, bendros verslo aplinkos gerinimo, administracinės ir reguliavimo naštos mažinimo.
„Net šalies mastu mažeikiškiai gauna mažiau nei šalies vidurkis“, - sakė A.Tenys.
Pristatydamas Mažeikių verslininkų asociacijos veiklą, Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Virgilijus Radvilas pažymėjo, kad Mažeikių verslininkų asociacija – tai 68 narius jungianti nevyriausybinė organizacija, kurios tikslas vienyti verslininkus, siekiant sudaryti palankias ekonomines, teisines, psichologines ir kultūrines sąlygas. Jis pabrėžė, kad labai svarbu diskutuoti ir dėl bendrų pozicijų siekiant verslui ir Lietuvai priimtinų sąlygų.
Pasak Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, ketinama svarstyti per 200 įstatymo projektų, energetika ir toliau išlieka prioritetinė sritis. Konkrečiais projektais bus siekiama didinti energetinį efektyvumą, kuris leistų kuo plačiau panaudoti atsinaujinančios energetikos išteklius, garantuotų energijos šaltinių įvairovę. R.Žemaitaitis pažymėjo, kad didelio dėmesio sulauks pateiktos įstatymo nuostatos dėl suskystintų dujų terminalo, verslo sąlygų pagerinimo, valstybės turto efektyvaus panaudojimo, ES lėšų įsisavinimo, jų racionalaus panaudojimo šalies konkurencingumo didinimui.
Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys akcentavo, kad Mažeikiai ir toliau lieka „donoru“, todėl reikia peržiūrėti valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo metodiką. Buvo atkreiptas dėmesys, kad net šalies mastu mažeikiškiai gauna mažiau nei šalies vidurkis, nes vienam gyventojui tenka gerokai mažiau lėšų nei likusių kitų „donorų“ gyventojams.
Anot Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Roberto Dargio, Lietuvoje ypač sumažėjo darbingo amžiaus žmonių. Problema ta, kad didžioji dalis rajonuose gyvenančių žmonių yra ekonomiškai neaktyvūs, dažnai išlaikomi savivaldybių. Išeitis iš susiklosčiusios situacijos galėtų būti miestų atgaivinimas. Todėl pagrindinis dalykas, ką galėtų nuveikti verslas su pramonininkais – padaryti miestus patraukliomis zonomis, kur galima ateiti su investicijomis.