Verslininkai norėtų susigrąžinti PVM ir tuomet, kai su jais neatsiskaito pirkėjai

Verslininkai tvirtina, kad valdžios sprendimas leisti jiems susigrąžinti Pridėtinės vertės mokestį ir tais atvejais, kai su jais neatsiskaito pirkėjai, padėtų verslui išsilaikyti.
Pinigai stiklainyje
Pinigai stiklainyje / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vyriausybė šiuo metu nenori svarstyti tokios galimybės kol bus užtikrintas valstybės finansų stabilumas. Finansų ministerijos skaičiavimu, įsigaliojus siūlomoms PVM įstatymo pataisoms valstybės biudžetas prarastų 200 mln. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, prievolė skaičiuoti PVM atsiranda tuomet, kai išrašoma PVM sąskaita faktūra, o ne tada, kai gaunamas apmokėjimas.

„DNB Nord“ banko vyresnioji analitike Indrė Genytė-Pikčienė LŽ teigė, kad šis PVM įstatymo pakeitimas neabejotinai padidintų įmonių likvidumą.

„Pavyzdžiui, mano įmonė dalyvauja kokiame nors konkurse, atlieka darbus, už kuriuos gauname darbų priėmimo aktą ir turime sumokėti už tai PVM, tačiau iš užsakovo pinigų negauname. Vadinasi, neatsiskaitęs su mūsų įmone rangovas atsiima PVM, o mes ne“, – teigė Mažeikių verslininkų asociacijos pirmininkas Kęstutis Bartkevičius.

Kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, šių metų sausį įmonių pradelstos skolos išaugo 200 mln. litų ir siekė 3,2 mlrd. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai