„Lietuvos rytas“ antradienį rašo, kad tarp ūkininkų jau sklando neramios kalbos, kad perdirbėjai padidėjusias išlaidas kompensuos mažindami produkcijos supirkimo kainas.
„Nesąmonė. Taip, dėl padidėjusių kainų mūsų išlaidos išaugs apie 3–4 mln. litų per metus. Tačiau jei tai perkeltume ant pieno gamintojų pečių, supirkimo kaina sumažėtų tik 0,8 cento už kilogramą. To tikrai nedarysime“, – tikino bendrovės „Rokiškio pienas“ vadovas Dalius Trumpa.
Kelti kainų neketina ir „Grigiškės“. Anot įmonės generalinio direktoriaus Gintauto Pangonio, didžioji dalis produkcijos eksportuojama: „Užsieniečiams visiškai vienodai – brangsta pas mus elektra ar pinga“.
Pasak dienraščio, verslo įmonėms, kurios nuo kitų metų pradžios elektrą pirks biržoje, dar kyla daug klausimų: kokį tiekėją rinktis, kokiam laikotarpiui sudaryti sutartis ir panašiai.
„Prekybos tvarka daugiau ar mažiau aiški, tačiau kaip viskas vyks – pamatysime. Gali būti, kad menkų nesklandumų ir pasitaikys. Tačiau jau dabar sulaukėme krūvos pasiūlymų pirkti elektrą, svarstome juos ir tikimės apsispręsti dar šįmet“, – teigė „Grigiškių“ vadovas.
Pagal nustatytą tvarką, įmonės, kurios šių metų liepą naudojo 400 kilovatų arba daugiau galios, nuo sausio elektrą turėtų pirkti biržoje. Tokių įmonių Lietuvoje yra apie 1,5 tūkstančio. Tiesa, iškart buvo numatytas ir pusės metų pereinamasis laikotarpis, per kurį jos galės gauti elektrą ir iš skirstomųjų tinklų bendrovių.
Kainų komisijos Elektros skyriaus vedėjas Robertas Staniulis tikisi, kad per biržą bus įsigyjama apie 5–20 proc. visos Lietuvoje naudojamos (pagamintos vietoje ir importuotos) elektros energijos.