„Pagrindinė kliūtis – tai, kad mes manome, kad visur reikalingi dideli pinigai, ir kažkur užjūryje kažkokia didelė įmonė gali tai padaryti. (...) Daugelis įdomių dalykų atsiranda mažose kompanijose. Tai mes irgi pradedame auginti Lietuvoje – startuolių kultūra, jų kūrimas yra patrauklus jaunimui. Tai yra vienas iš inovacijų variklių“, – kalbėjo V. Lašas.
Pasak jo, kitas dažnai užmirštamas veiksnys yra tas, kad inovacijos visuomet prieštarauja nusistovėjusiai tvarkai.
„Jeigu jas norime greičiau pritraukti, įdiegti, leisti joms vystytis – laimės ta valstybė, kurioje bus sukurta palanki teisinė reguliacinė aplinka. Prisiminkime – „Skype“, kuris dabar yra kasdienis dalykas, Lietuvoje buvo nelegalus. Tam reikėjo pakeisti reguliacinę aplinką. Jeigu mes Lietuvoje, turėdami gerą būrį profesionalių teisininkų, imtume daryti ne tik tai, ką esame įsipareigoję Europos Sąjungai, bet patys aktyviai kurtume Europos ateičiai – įstatymus, teisinę aplinką, kuri Lietuvoje leistų bandyti naujus dalykus...“ – siūlė V. Lašas.
Jis pateikė inovatyvaus verslo pavyzdį – pirmadienį pristatytą bandomąjį automatinių malūnsparnių, gabenančių siuntas, projektą.
„Juos stabdo tai, kad dar kokius 5 metus truks, kol Amerikos valdžia, Federalinė aviacijos administracija, priims reikalingus reguliavimui įstatymus ir nutarimus. Ar mes, maža valstybė, negalime būti greitesni? Tam nereikia daugiau pinigų. Mums reikia tik matyti, kur vystosi pasaulis, ir priimti palankią tam tvarką“ , – kalbėjo V. Lašas.
„Nereikia didelių resursų. Reikia daugiau aktyvumo, drąsos ir svajonių komandos“, – apibendrino verslininkas.
Visą laidos „Atviras pokalbis“ įrašą galite paklausyti čia.