Ilgametis kolega: „Lyderis vizionierius“
Verslo vadybos ekspertas Edis Kasperavičius su A.Šikšta dirbo bene 13 metų tuometiniame „Hansabank“ (dabar „Swedbank“), o vėliau prisijungė prie „Lietuvos telekomo“ („Teo LT“, o dabar „Telia“) komandos.
„A.Šikštą aš asmeniškai ir artimesnė aplinka bendražygių, jo tiesioginių pavaldinių, visi vertinome už tai, kad visų pirma jis buvo lyderis vizionierius. Jis turėjo viziją, sugebėjo ją artikuliuotai išdėstyti, sugebėjo įtraukti, kad ja tikėtume ir tada jau dėtume pastangas reikiamo rezultato pasiekimui“, – 15min teigė jis.
Be to, anot E.Kasperavičiaus, A.Šikšta ne tik sugebėdavo įkvėpti, bet ir pasitikėdavo savo vadovų komanda.
„Asmeniškai jaučiau, jog galėjau priimti reikalingus sprendimus, klysti. Geriau toje pačioje vietoje nepaslysti ir ateiti pasitarti, bet jis skatino atsakingus sprendimus. Nebuvo smulkmeniškas vadovas, jis buvo įsigilinęs tiek, kiek reikia, bet leido priimti sprendimus ir pasirinkti būdą, kaip tai daryti. Buvo svarbu sutarti ką ir kodėl darome, vizija buvo įtraukianti“, – prisiminė pašnekovas.
E.Kasperavičiaus teigimu, A.Šikštos pavaldiniai visuomet jautėsi saugūs, apginti ir žinojo, jog esant reikalui, jis „savo didele krūtine eidavo pasitikti“.
Darė įspūdį vadovavimas pokyčių metu
Verslininkas Antanas Zabulis 15min sakė, kad A.Šikštą prisimena kaip labai konkretų žmogų.
„Jis nemėgdavo pilstyti vandenėlio, o daugiau žiūrėdavo į esmę ir jei verslo interesai susitikdavo, tuomet reikalai važiuodavo. Tai buvo vizionieriškas žmogus. Tas vizionieriškumas ir praktiškumas yra dvi savybės, kurios labai gražiai kartu dera“, – tikino buvęs „Omnitel“ vadovas.
Anot A.Zabulio, versle yra sunkiausia valdyti pokyčių metu, o A.Šikšta tiek banke, tiek telekomunikacijų bendrovėje vadovavo būtent tais laikotarpiais.
„Pokyčiai susiję ir su žmonių vadyba, verslo geru supratimu, tai šia prasme jis atliko savo darbą nepriekaištingai. Manyčiau, kad tokie žmonės visada imponuoja, net tie, kurie daro ir padaro, į juos dažniausiai ir lygiuojamės“, – kalbėjo jis.
Tai, kad daugeliui darė įspūdį „Lietuvos telekomo“ prekinio ženklo keitimas į „Teo LT“, pamena ir energetikos ekspertas, apžvalgininkas Rytas Staselis.
„Tai buvo pirmas tokio masto iš „Lietuvos telekomo“, į kurį požiūris visuomenėje buvo šiaip sau ir A.Šikštos sugalvotas prekės ženklo keitimas į „Teo LT“ visiems darė įspūdį. Tai vienas ryškus jo, kaip vadybininko, simbolis. Iki jo tokio mastelio nebuvo“, – teigė jis.
Pamena kaip profesionalų vadovą
„Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims Petras Masiulis teigė artimai A.Šikštos nepažinojęs, tačiau prisimena, kad konkuruoti su juo buvo itin sunku.
„Buvo labai gabus žmogus, turėjo vadovo ir verslininko talentą. Iš to, ką mačiau, kaip jis konkuravo, buvo sunku konkuruoti prieš jį. Man liko atmintyje, kad jis buvo gabus žmogus“, – prisiminė.
P.Masiuliui patiko jo verslo strategija, skaitmeninės televizijos „Gala“ paslaugų vystymas, kitos jo strateginės idėjos.
„Manau, jis tiesiog strategiškai labai gerai mąstė“, – įsitikinęs „Tele2” vadovas.
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis pamena, kad vadovaudamas „Teo LT“, A.Šikšta buvo stiprus vadovas ir profesionaliai valdė telekomunikacijų bendrovę.
„Vėlesnėje stadijoje jis pradėjo savo verslą ir ten gal kažkiek sunkiau sekėsi. Bet iš tų laikų, pamenu, kad buvo stiprus geros korporatyvinės struktūros vadovas“, – tikino pašnekovas.
A.Avulio nuomone, A.Šikšta įnešė didelį indėlį į korporatyvinės kultūros vystymąsi.
„Jis gerai suprato, kaip valdomos didelės kompanijos ir ta kultūra plito plačiau. Jis parodė ir įrodė, kad lietuviai gali valdyti dideles kompanijas, nes tuo metu tokių vadovų, kurie galėtų valdyti vakarietiškas korporatyvines kompanijas nebuvo daug“, – kalbėjo verslininkas.
Jis parodė ir įrodė, kad lietuviai gali valdyti dideles kompanijas.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius A.Šikštą pamena kaip žmogų, kuris gerai išmanė verslą.
„Dėl to nėra jokios abejonės. Jis mokėjo bendrauti su žmonėmis ir buvo profesionalus vadovas“, – tikino jis.
Bendražygiai: jis gebėjo burti žmones ambicingiems tikslams
Bendražygiai pabrėžia A.Šikštos talentą versle bei gebėjimą burti žmones ambicingiems tikslams.
Kaip prisimena buvęs politikas Gintaras Steponavičius, A.Šikšta gebėjo jausti ir burti žmones ambicingiems tikslams, turėjo puikią intuiciją.
„Atviros širdies ir linksmo būdo žmogus padėjęs daugeliui įgyvendinti prasmingus sumanymus pačiose įvairiausiose srityse“, – teigė jis.
Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė, kartu su A.Šikšta kurį laiką dirbusi Vilniaus savivaldybėje, jį pavadino „vienu talentingiausių vadovų, auginusį šiuolaikinei Lietuvai reikšmingas įmones“.
PLAČIAU SKAITYKITE: Velionio A.Šikštos bendražygiai: jis gebėjo burti žmones ambicingiems tikslams
A.Armonaitė: velionis A.Šikšta – vienas talentingiausių vadovų, auginęs Lietuvos verslą
Karjeros aukštumos – „Teo LT“ ir „Hansabank“
Eidamas 54-uosius metus A.Šikšta mirė šeštadienį. Jis buvo vienas iš ryškiausių pastarųjų kelių dešimtmečių Lietuvos verslo vadybininkų, karjeros viršūnėje 1999–2001 vadovavo tuometiniam „Hansabankui“, 2004–2013 metais vadovavo telekomunikacijų bendrovei „TEO LT“. Vėliau vadovavo ir Vilniaus universiteto Tarptautinei verslo mokyklai.
A.Šikšta yra buvęs ir Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) valdybos nariu. O nuo 2016 m. iki 2021 m. vasario vadovavo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai (LGSPA).
2017 metų birželį A.Šikšta jo paties prašymu buvo atleistas iš Vilniaus viešojo transporto (VVT) valdybos pirmininko pareigų. 2015 metais A.Šikšta buvo išrinktas į Vilniaus savivaldybės tarybą, tačiau vėliau mandato atsisakė.
Registrų centro duomenimis, A.Šikšta pastaruoju metu buvo akcininkas ir vadovavo bendrovei „Next Holding“, taip pat vadovavo „FMG Vilnius“. Taip pat buvo akcininkas bendrovės „Financial Management Group“ bei buvo viešosios įstaigos „Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas“ valdybos narys.
A.Šikšta buvo laikomas vienu geriausiu Lietuvos vadybininku. 2005 metais jis tapo Lietuvos „Verslo Šlovės galerijos“ laureatu. Apdovanojimus organizuodavo „Lietuvos Junior Achievement“. 2011 metais „Verslo žinios“ jį išrinko metų CEO.
Be to, 2010 metais dienraštis „Kauno diena“, remdamasis neoficialiomis žiniomis skelbė, jog A.Šikšta buvo gavęs prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlymą tapti naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku, tačiau jo atsisakė.
Tačiau pastaraisiais metais jis buvo susidūręs su finansiniais sunkumais.
APIE TAI PLAČIAU SKAITYKITE: Arūno Šikštos gyvenimo viražas: nuo geriausio CEO ir rekordinės algos iki antstolių ir kreditorių taikinio