„Lėšų panaudojimas siekia 12,5 proc. nuo numatytų realių išlaidų – 3 mlrd. eurų sumos. Bendras priemonių įgyvendinimas išlieka nuoseklus ir tolygiai didėjantis“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė L.Savickas.
Jis taip pat pranešė, kad darbo vietų ir pajamų išsaugojimo priemonėms jau išmokėta 230 mln. eurų iš 500 mln. eurų, vien paskutinę savaitę išmokėta 28 mln. eurų.
Verslo likvidumo pagalbos priemonėms išmokėta 125 mln. eurų, iš kurių „Invega“ suteikė 64 mln. eurų, dar 61 mln. eurų išmokėta itin smulkioms įmonėms.
Pasak L.Savicko, taip pat pastebimai padidėjo atidėtų mokesčių suma – ji dabar siekia 477 mln. eurų.
Vicekancleris taip pat akcentavo, kad lėšas, numatytas ekonomikos gelbėjimo plane, žadama išdalinti iki šių metų pabaigos.
„Kalbame ne apie sprintą, o maratoną. Sumos, kurios numatytos kovo mėnesį patvirtintame ir reguliariai koreguojamame plane, yra iki metų pabaigos“, – sakė L.Savickas.
Kai kurios priemonės baigiasi anksčiau, kitos tęsiasi visus metus. Mes bandome fokusuoti ir bendrą sumos panaudojimą, kuris siekia 12,5 proc. nuo realių pajamų, o taip pat atskirai stebime ir mėnesio progresą, kad galėtume matyti, koks yra realus atotrūkis nuo realaus plano“, – teigė jis.
Ekonomikos gelbėjimo planą sudaro daugiau nei 1,3 mlrd. eurų „Invegos“ administruojamų lėšų, skirtų padėti nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui, taip pat lėšos darbo vietų, įmonių likvidumo išsaugojimui.