„Atsižvelgiant į augančią ekonomiką ir didėjantį darbo užmokesčio fondą, indeksuota vidutinė senatvės pensija 2020 metais yra ne mažesnė kaip 325 eurai“, – nurodoma Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano projekte, kurio kopiją matė BNS.
Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra apie 288 eurai – nuo šių metų pradžios ji padidėjo apie 20 eurų. S.Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad 2018 metais pensijos galėtų didėti dar vidutiniškai 23 eurais.
Be to, planuojama iki 2020 metų sukaupti ne mažiau kaip 400 mln. eurų „Sodros“ rezervą pensijoms. Šiuo metu toks rezervas nėra kaupiamas, praėjusią savaitę šio klausimo svarstymas Vyriausybėje buvo atidėtas.
Per ketverius metus „Sodros“ skolą planuojama sumažinti 34 proc. – praėjusių metų spalį ji siekė 3,746 mlrd. eurų. Įgyvendinus Vyriausybės planus ji, BNS skaičiavimais, sumažėtų maždaug iki 2,47 mlrd. eurų.
Priemonių plane numatoma bendrosios (pagrindinės) pensijos dalies finansavimą perkelti į valstybės biudžetą, įvertinti galimybę antros pakopos pensijų fondų finansavimą perkelti iš „Sodros“ į biudžetą, įvertinti antros ir trečios pakopos pensijų fondų tobulinimo galimybes bei skatinti profesinių pensijų kaupimą, įsteigti Pensijų tarybą prie Vyriausybės.
Taip pat ketinama įvertinti „Sodros“ įmokų mokėjimo išimčių mažinimo galimybes bei pateikti atitinkamus pasiūlymus, įvertinti galimybę atsisakyti „Sodros“ pensijų dydžio ribojimo, papildomą pensijos dalį apskaičiuojant pagal visas asmens draudžiamąsias pajamas.
Terminai, iki kada turėtų būti įgyvendintos šios reformos, projekte nepateikiami.
Iki 2018-ųjų antrojo ketvirčio ketinama išanalizuoti galimybes taikyti „Sodros“ įmokų „lubas“ (maksimalius dydžius) ir parengti atitinkamus teisės aktų pakeitimų projektus. „Sodros“ įmonių lubos jau buvo numatytos ankstesnės kadencijos Seimo patvirtiname naujame Socialiniame modelyje, tačiau Seimo rinkimus laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai šis sprendimas buvo atšauktas.