„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vidutinės JAV namų ūkių pajamos 2020 metais smuko 2,9 proc.

Vidutinės JAV gyventojų pajamos 2020 metais, palyginti su metais anksčiau, smuko 2,9 proc. iki 67,521 tūkst. JAV dolerių, parodė JAV surašymo biuro duomenys.
Vašingtonas
Vašingtonas / „Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak biuro, tai buvo „pirmasis statistiškai reikšmingas vidutinių namų ūkių pajamų sumažėjimas nuo 2011 metų“.

2019 metais, tai yra prieš COVID-19 pandemijos pradžią, šis rodiklis, pakoreguotas dėl infliacijos, buvo pasiekęs aukščiausią lygį nuo 1967 metų, kuomet buvo pradėta jį skaičiuoti pagal dabartinę metodiką, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.

Skurdžiai gyvenančių amerikiečių dalis pernai paaugo 1 procentiniu punktu iki 11,4 procento. Prieš tai šis rodiklis penkerius metus iš eilės mažėjo.

Taigi žemiau skurdo ribos gyveno 37,2 mln. amerikiečių – 3,3 mln. žmonių daugiau negu 2019-aisiais. Skurdo riba nustatoma atsižvelgiant į namų ūkio dydį ir sudėtį. Minimalios tipiško keturių asmenų namų ūkio pajamos 2020 metais sudarė 26,2 tūkst. JAV dolerių.

Tačiau pajamų ir skurdo rodikliai yra kitokie, jei į skaičiavimus įtraukiama valstybės pagalba, įskaitant mokesčių lengvatas, būsto subsidijas ir nemokamą maitinimą mokyklose.

Įskaitant valstybės pagalbą, – o per pandemiją vyriausybė ėmėsi įvairių priemonių, siekdama paremti verslą ir namų ūkius, – realiosios vidutinės namų ūkių pajamos, atskaičius mokesčius, 2020 metais, palyginti su metais anksčiau, padidėjo 4 proc., o skurdžiai gyvenančiųjų dalis sumažėjo 2,6 procentinio punkto iki 9,1 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų