Centrinėje miesto pėsčiųjų gatvėje įsikūrusių užeigų savininkų ir darbuotojų reakcijos į mėlyna ir geltona spalvomis pasipuošusius futbolo aistruolius buvo skirtingos. Vieni džiaugėsi kelis kartus padidėjusia apyvarta, kiti neslėpė pasibaisėjimo nekultūringais ir labai netvarkingais atvykėliais, kurie Laisvės alėjoje girtavo, šiukšlino ir daužė taures.
S.Dariaus ir S.Girėno stadione vykusį susitikimą su Lietuvos rinktine laimėjusi rezultatu 1:0, Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinė komanda pirmą kartą iškovojo teisę žaisti finaliniame pasaulio čempionato etape, kuris vyks 2014 m. Brazilijoje.
Aistruoliai buvo nusitašę
„Apyvarta kiek padidėjo pirmadienį, tačiau antradienį bosnių jau nebeįleidome į barą. Kelintą dieną geriantys bosniai buvo agresyvūs, nenorėjome, kad kiltų incidentų. Žinoma, jei būtume juos įsileidę, apyvarta būtų gerokai padidėjusi, tačiau nutarėme nerizikuoti. Net lauko terasą nusiardėme“, – aiškino šalia centrinio fontano įsikūrusios airiškos smuklės „Republic“ direktorius Edvinas Juškauskas.
Vienas tvarkingas Bosnijos ir Hercegovinos futbolo rinktinės gerbėjas norėjo užsakyti visą barą. „Matėsi, kad buvo pasiruošę švaistyti pinigus, bet mes nesutikome“, – teigė E.Juškauskas.
Po savęs paliko šiukšlyną
Taip pat šalia fontano įsikūrusios „Charlie pizza“ darbuotojas, kalbėdamas 15min.lt, pripažino, kad restorano apyvarta antradienį gerokai išaugo, tačiau atvykėliai iš Bosnijos ir Hercegovinos jam padarė labai neigiamą įspūdį: „Galima sakyti, kad pasišlykštėjome jų elgesiu. Nuo 11 iki 18 val. jie pylė kaip kiaulės. Inventoriaus jie nesulaužė, bet paliko šiukšlyną kaip po karo. Be abejo, jau viską sutvarkėme, tačiau vaizdas buvo baisus.“
Nors futbolo aistruoliai ir paliko blogą įspūdį, atvykus dar kartą bosniams, jie būtų įleidžiami į restoraną.
Apyvarta išaugo tris kartus
Restorano „Pizza Jazz“ darbuotoja, atlaikiusi du Škotijos futbolo sirgalių antplūdžius, didelių priekaištų Bosnijos ir Hercegovinos futbolo sirgaliams neturėjo: „Viskas normalu. Per tokius renginius liejasi emocijos, todėl viską vertinu gerai."
Laisvės alėjoje įsikūrusios picerijos apyvarta, preliminariais skaičiavimais, antradienį padidėjo apie tris kartus, palyginti su įprastomis darbo dienomis.
Picerijos apyvarta padidėjo apie tris kartus, palyginti su įprastomis darbo dienomis.
„Nusiskundimų neturime, tik jie labai nešė indus, taures į Laisvės alėją. Mums teko viską nešti atgal, nemažai taurių buvo sudaužyta. Vis dėlto bosniai neprilygo antrajam škotų raundui“, – šypsojosi „Pizza Jazz“ darbuotoja.
Pirmą kartą keli šimtai škotų atskrido į Kauną 2008 m. palaikyti Glazgo „Rangers“ komandos per susitikimą su FBK „Kaunas“ ekipa. 2010 m. apie 3 tūkst. Škotijos futbolo rinktinės sirgalių užplūdo Kauną per Europos čempionato atrankos rungtynės.
Sirgalių buvimo nepajuto
Jaunimo pamėgto klubo „Džem'Pub“ savininkas Kęstutis Narušas 15min.lt teigė nepajutęs jokios bosnių futbolo aistruolių įtakos.
„Pirmadienį mes nedirbame, antradienį atsidarėme 16 val., kai svečiai jau pradėjo judėti stadiono link. O vakare klubas buvo užpildytas, nes vyko karaokės vakaras, todėl sirgaliai jau netilpo“, – aiškino K.Narušas.
Verslininko manymu, visiems kauniečiams į atmintį įstrigusių Škotijos futbolo aistruolių neverta lyginti su bosniais. Škotai yra pagarsėję alaus mėgėjai, tačiau draugiški ir daug netvarkos po savęs nepalieka, yra palyginti kultūringi. Bosnijos ir Hercegovinos futbolo sirgaliai ne tokie turtingi ir drausmingi. „Jie labiau parduotuves siaubė“, – šyptelėjo K.Narušas.