Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2023 01 09

1 euras: pasižvalgėme, ką už jį galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose

26 mln. vienetų – tiek, Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalies rinkoje cirkuliuoja vieno euro monetų. Ką galima įsigyti už 1 eurą? Kiek jis dar vertingas? 15min žurnalistė didžiuosiuose prekybos centruose pasižvalgė, ką galima nupirkti už 1 eurą.
Už vieną eurą vis dar galima įsigyti vis mažiau prekių
Už vieną eurą vis dar galima įsigyti vis mažiau prekių. / 15min ir 123RF nuotr.

Lietuvos banko pateiktais duomenimis, Lietuvos rinkoje yra apie 26 mln. vienetų 1 euro monetų. Aiškėja, kad tokia moneta toli gražu nėra ta, kuri dažniausiai patenka į lietuvių pinigines. Daugiausiai Lietuvoje į apyvartą yra paleista 50 eurų nominalo banknotų ir 1 euro cento monetų. Jų yra po maždaug 62 mln. vienetų.

123RF.com nuotr./1 euras
123RF.com nuotr./1 euras

Vieno euro moneta. Kiek ji dar verta?

Metinė infliacija praėjusiais metais, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, lapkritį siekė 22,9 proc. Įvertinę tokį pokytį, galime matyti, kad tai, už ką prieš metus mokėjome 87 ct, dabar kainuoja apie 1 eurą. Vis dėlto – ką prekybos centruose dar galima įsigyti už 1 eurą?

Su euru – tik į viršelį paspoksoti

Aplankėme kelis didžiuosius prekybos centrus, kurie po praūžusių švenčių nebe tokie pilni. Žmonės nebesistumdo vežimėliais ir nebedejuoja ilgose eilėse.

Pirmiausiai peržiūrėjome spaudos skyrių. Aiškėja, kad čia vienas euras vertas tik vieno kartą per savaitę išeinančio regioninio leidinio, kainuojančio 95 ct, arba plonyčio kryžiažodžių žurnaliuko už 99 ct. Solidesni žurnalai jau kainuoja ir 5–6 eurus. Taigi turėdamas tik vieną eurą gali nebent į viršelį paspoksoti ir antraštes paskaityti, nes patys leidiniai dažniausiai supakuoti.

Kosmetikos skyriuje taip pat sudėtinga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos