Sąnaudos labiausiai augo nekilnojamojo turto operacijų (25,2 proc.), apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų (21,2 proc.) bei administracinės ir aptarnavimo veiklos (19,2 proc.) įmonėse, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
Pokyčiams per metus įtakos turėjo nuo šių metų sausio padidinta minimalioji mėnesinė alga, sumažėjusios valstybės subsidijos darbo užmokesčiui, didesnės nereguliarios premijos, priedai ir piniginės išmokos, didesnės išmokos natūra bei išeitinės išmokos ir kompensacijos už nepanaudotas atostogas, dirbtų valandų skaičiaus pasikeitimai bei kitos priežastys.
Per ketvirtį valandos darbo sąnaudos, padidėjo 2,6 proc., iš jų verslo įmonėse – 2,9 procento. Labiausiai jos augo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų (5,1 proc.) bei meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo (4,6 proc.) įmonėse, o labiausiai mažėjo – elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (3,8 proc.) bei finansinės ir draudimo (2,6 proc.) įmonėse.
Darbo sąnaudų pokyčiams per ketvirtį įtakos turėjo išmokėtos didesnės išmokos natūra bei didesnės išeitinės išmokos ir piniginės kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas, išmokėtos mažesnės nereguliarios premijos, priedai ir piniginės išmokos, ligos išmokos bei kitos priežastys.