Pateikiame šešis patarimus, kaip elgtis pagal A.Lincolno pavyzdį.
Puoselėkite asmeninį prekės ženklą
A.Lincolnas mokėjo užkariauti Baltųjų rūmų spaudos atstovų simpatijas, nuolat su jais dalinosi patarimais ir citatomis, visuomet buvo atviras. Tai neabejotinai padėjo 16-ajam JAV prezidentui susikurti patikimo žmogaus reputaciją, o žiniasklaida apie jį atsiliepdavo teigiamai.
Patarimas: užmegzkite santykius su savo vietine ar nacionaline žiniasklaida. Galite pradėti nuo glaustų patarimų ir tendencijų aprašymo, ką ir darė A.Lincolnas. Žiniasklaida ims vis dažniau prašyti jūsų interviu, tapsite rinkos „veidu“.
Dalinkitės gėrybėmis ir valdžia
Kaip pastebėjo knygų autorė Doris Kearns Goodwin, A.Lincolnas pasiūlė dalintis valdžia žmonėms, su kuriais kovojo dėl prezidento posto. Jis suprato, kad šie žmonės – šviesiausi protai Jungtinėse Valstijose. A.Lincolnas net pasirūpino, jog žiniasklaida žinotų apie jo bendražygių įtaką sprendimams.
Patarimas: vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria augantis verslas, yra gebėjimas įtikinti investuotojus pasitikėti bendrovės valdyba bei darbuotojais. Tad kuo greičiau subursite stiprią vadovų komandą, tuo labiau žiniasklaida bus linkusi turėti reikalų su jūsų bendrove.
Pritaikykite naujas technologijas
Istorikai patvirtina, jog A.Lincolnas buvo puikiai įvaldęs vieną naujausių tuo metu technologijų – telegrafą. Kaip ir socialinėje platformoje „Twitter“, telegrafas skatino rašyti kiek įmanoma trumpiau. Tarkim, vyriausiajam kariuomenės vadui Ulysui Grantui pasiteiravus, ar galima pradėti ataką, Lincolnas atrašė lakoniškai: „Pradėkit.“
Patarimas: pasinaudokite socialinių tinklų, tinklaraščių pranašumais ir glaustai perteikite savo idėjas bei mintis. Būkite atviras, kalbėkite apie esmę, nepraraskite žmogiškumo.
Naudokite humorą kritikai sušvelninti
Kai karo sekretorius Edvinas Stantonas paskubomis įžengė į ovalųjį kabinetą ir pranešė apie generolo Granto girtavimą, A.Lincolnas atsilošė kėdėje ir su atodūsiu ištarė: „Pasakyk man, kokį gėrimą Grantas pasirinko. Norėčiau nusiųsti jo ir kitiems generolams.“ Dažnai kritikuojamas, A.Lincolnas visuomet atlaikydavo žodžių atakas humoru.
Patarimas: geras humoro jausmas gali tapti didžiuliu strateginiu pranašumu, o taip pat ir išskirtinimu komunikacijoje. Kaip ir daugelyje kitų gyvenimo sričių, svarbiausia yra žinoti, kaip ir kada humorą panaudoti.
Leiskitės būti pažeidžiamas
JAV prezidentas niekuomet nebijojo būti nufotografuotas net ir didžiausio sielvarto momentais. Lygiai taip pat jis nevengė dalintis savo širdgėla su tauta, kai jo sūnus Vilis mirė nuo tuberkuliozės 1862-iais metais. Net jei būdavo nepakankamai kompetetingas išspręsti tam tikrą problemą, A.Lincolnas pripažindavo tai ir prašydavo pagalbos.
Patarimas: klysti yra žmogiška, o atleisti – dieviška. Reikia tikėti, jog privaloma leisti kitiems žmonėms klysti (tol, kol jie mokosi iš savo nesėkmių).