Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vietoje didesnės algos darbdaviai siūlo nemokamai sportuoti ir dirbti su gyvūnu

Paprastas algų didinimas Lietuvoje jau tenkina ne visus. Įvairias alternatyvias darbuotojų motyvavimo priemones, tokias kaip vienkartinės premijos, abonementai į sporto klubą, nemokamas sveikatos draudimas ar galimybė į darbą atsivesti augintinį siūlo vis daugiau darbdavių. Tiesa, pažymima, jog tokios paskatos paveikios tik jas siūlant didesnį nei vidutinį lietuvišką atlyginimą gaunantiems darbuotojams.
Sportas darbe
Sportas darbe / Fotolia nuotr.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Komunikacijos departamento direktorė Daiva Rimašauskaitė pripažino, kad šalyje vis labiau plinta įvairios alternatyvios darbuotojų motyvavimo priemonės, kurios Vakarų šalyse jau ilgą laiką laikomos įprastomis.

„Patys darbuotojai jas vertina labiau, nei atlyginimų didinimą ir kuo toliau, tuo labiau galimybė atsivesti į darbą augintinį, sporto klubo kompensavimas ar kiti panašūs priedai kuria lojalių darbuotojų ratą“, – aiškino D.Rimašauskaitė.

Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas įsitikinęs, jog tam, kad įvairios nepiniginės skatinimo priemonės veiktų, darbuotojas turėtų gauti apie 10–15 proc. daugiau už vidutinę didesnę algą.

Pirmąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis į rankas gaunamas darbo užmokestis Lietuvoje siekė vos 583,9 Eur.

„Jei gauni minimalų atlyginimą, jis išleidžiamas būtiniausioms reikmėms – maistui, būstui“, – teigė D.Arlauskas, pažymėjęs, jog tokiais atvejais sunkiai besiverčiančiam darbuotojui daug svarbesnis yra realus algos kilstelėjimas.

Tuo tarpu didesnes pajamas gaunantys žmonės nemažai pinigų bet kokiu atveju išleidžia švietimui, sveikatai ir sportui, todėl darbdaviai juos gali suvilioti vietoje atlyginimo kilstelėjimo pasiūlydami abonementą į sporto klubą, įvairių kursų apmokėjimą ar sveikatos draudimą.

Tokiu atveju nemažai išlošia patys darbdaviai, kadangi keliant atlyginimus smarkiai didėja ir jų mokamos socialinio draudimo įmokos.

Darbdavių atstovas tikino, jog apie tokių darbuotojų motyvavimų priemonių įgyvendinimą kol kas galima šnekėti tik didžiuosiuose miestuose veikiančiose stambiose, dažniausiai užsienio kapitalo, įmonėse.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Arlauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Arlauskas

„Kai kuriose rajonuose ir Vilniuje vidutinis atlyginimas skiriasi apie du kartus ir ten tokių inovatyvių darbuotojų skatinimo būdų labai mažai. Būna telefoną duoda, automobiliu gali kur nuvažiuoti, bet ne daugiau“, – apie provincijos ir didmiesčių įmonių priedų darbuotojams skirtumus kalbėjo D.Arlauskas.

„Daugiau tokios praktikos yra užsienio kapitalo įmonėse, kurios turi didesnes finansines galimybes pritraukti aukštesnę vertę kuriančius darbuotojus“, – tikino D.Arlauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos