„Pagal tai, kiek leidžiama uždirbti „Klaipėdos baldams“, tai šios bendrovės akcijos yra pigios, tačiau kai įmonė nesidalina pelnu su investuotojais, nemoka dividendų, tai smulkiesiems investuotojams tikslo būti tokioje pozicijoje nėra, o ir tas pigumas pasidaro nebepatrauklus“, – dienraščiui „Verslo žinios“ sakė banko „Finasta“ analitikas Tadas Povilauskas.
Tuo tarpu „Vilniaus baldai“, anot T.Povilausko, smulkiuosius investuotojus gali vilioti tuo, kad rugsėjo pabaigoje turėjo apie 44 mln. litų grynųjų lėšų ir indėlių.
„Šiuo metu bendrovė nėra paskelbusi apie planuojamas investicijas į savo pajėgumo plėtrą ar naujų pirkinių paiešką, tad galbūt galima tikėtis nemažų dividendų kitų metų pavasarį“, – teigė „Finastos“ analitikas
„Vilniaus baldai“ ir „Klaipėdos baldai“ per devynis šių metų mėnesius dirbo pelningai, tačiau įmonių pelningumo rodikliai skiriasi iš esmės. „Klaipėdos baldų“ grynojo pelno marža trečiąjį šių metų ketvirtį buvo 3,15 proc. (0,85 procentinio punkto didesnė nei pernai liepą-rugsėjį), o „Vilniaus baldų“ – 11,66 proc. (3,85 procentinio punkto mažiau).
Analitikų nuomone, bendrovių pelningumo rodiklių skirtumus geriausiai paaiškina pardavimo savikainos dalis, palyginti su pardavimo pajamomis. „Klaipėdos baldų“ pardavimo savikaina trečiąjį ketvirtį sudarė 95,5 proc. pardavimo pajamų, o „Vilniaus baldų“ minėtas rodiklis tuo pačiu laikotarpiu siekė 82 procentus..
„Rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad „Vilniaus baldai“ geriau valdo sąnaudas, tinkamai įkainoja parduodamą produkciją ir pasižymi didesniu gamybos efektyvumu“, – tvirtino „Swedbank“ analitikos padalio „Swedbank Markets“ Baltijos šalių akcijų analizės departamento analitikė Deimantė Teresienė.
„Vilniaus baldų“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq Omx:“ Vilniaus biržos Oficialiajame, o „Klaipėdos baldų“ akcijos – Papildomajame prekybos sąraše.