„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus verslininkai siūlo telktis išlaikant konkurencingumą

Ekonominei situacijai Lietuvoje blogėjant Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai (VPPAR) siūlo Vyriausybės, verslo ir darbuotojų atstovams kartu ieškoti būdų, kaip didinti lietuviškų verslų konkurencingumą vidaus ir eksporto rinkose.
Sigitas Leonavičius
Sigitas Leonavičius

„Ką reikėtų padaryti, kad Vyriausybė, verslas ir darbuotojai – profsąjungos – susikalbėtume, kviečiu diskutuoti, kur yra nišų, ką reikėtų daryti ir kokius turime pasiūlymus Vyriausybei šiandien, nes verslas yra viena brandžiausių visuomenės dalių (...) išlaikome šalies ekonomiką“, – metinėje organizacijos konferencijoje trečiadienį sakė rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Anot jo, šiuo metu verslas išgyvena nežinomybę dėl karo Ukrainoje ir recesijos.

„Šiuo metu, po pandemijos, karo fone mes išgyvename ir matome – recesija, sunkmetis, liūdnas ruduo, praėjusių metų energetikos kainų krizė, šiuo metu verslai susirūpinę – kas laukia mūsų rytoj“, – kalbėjo S.Leonavičius, kuris taip pat yra bendrovės „Traidenis“ vadovas.

Jo teigimu, diskutuoti dėl ateities sprendimų turi visos visuomenės grupės: „Ne tik pats verslas, bet ir pati valstybė su žmonėmis, su visa tauta atsako ir rūpinasi už valstybės ekonomikos augimą, kaip ji pozicionuoja save Europoje, pasaulyje“.

Verslui atkreipus dėmesį, kad blogėjančią padėtį lemia ne tik mažėjantys užsakymai užsienio rinkose, bet ir šalies valdžios politika.

„Mes jaučiame, kad ne tik išorėje, bet ir vidus, valstybės politika, kuri arba gerina verslui sąlygas, arba jas šiek tiek blogina“, – sakė S.Leonavičius.

Rūmų pranešime nurodoma, kad Vyriausybės planuojama mokesčių reforma nesprendžia artėjančių vidaus ir išorės grėsmių verslui ir pablogina įmonių konkurencingumą. Anot organizacijos, iniciatyvų, rodančių norą susitarti, kaip padidinti verslų konkurencingumą, beveik nėra, nepaisant artėjančio sunkmečio.

Pasak Vilniaus PPAR viceprezidento, „BY&N” komercijos direktoriaus Kęstučio Černecko, šiuo metu Lietuvos įmonės per mėnesį eksportuoja prekių už 1 mlrd. eurų mažiau nei prieš metus, o sunkmečio pasekmė labiausiai pasijus šių metų pabaigoje.

„Realybę mes išvysime ketvirtame ketvirtyje, jau traukiasi įmonių gamyba, logistika, tam reikia ruoštis jau šiandien ir išlikti susitelkuS.Lietuvoje pagamintų prekių eksportas nuosekliai mažėja nuo 2022-ų metų rugsėjo mėnesio. Tai labai grėsminga tendencija. Lietuvos įmonės per mėnesį dabar eksportuoja prekių vienu milijardu eurų mažau nei tai darė praeitų metų rugsėjį“, – pranešime sako K.Černeckas.

Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai vienija apie 500 narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“