Naujovę išbandžiusiu verslininkė: gyvenimas palengvėjo 50 procentų

26-erių verslininkė Jurgita mobilųjį el. parašą pirmą kartą išbandė iš smalsumo. „Išbandžiau ir gyvenimas palengvėjo 50 procentų“, – sako jauna moteris. Mobiliuoju el. parašu ji kasdien naudojasi jau trejus metus. Parašą Jurgita susikūrė nuvykusi į savo mobiliojo ryšio operatoriaus saloną.
Elektroninis parašas
Elektroninis parašas / „Scanpix“ nuotr.

Jos teigimu, turint m. parašą sutvarkyti daugelį kasdienių reikalų tapo kur

kas paprasčiau nei anksčiau. Vienas didžiausių privalumų, kurį Jurgita įvertino patį pirmą – galimybė prisijungti prie savo interneto banko be kodų kortelės ar kodų generatoriaus.

„Korteles pamesdavau, o dabar užtenka turėti telefoną, į kurį atsiunčiamas sPIN kodas. Nereikia prisiminti jokių sudėtingų slaptažodžių. Toks būdas man labai patogus keliaujant. Nemėgstu su savimi vežtis ir nešiotis daug daiktų, o telefoną visada turiu po ranka ir jį saugau labiausiai, – sako vilnietė. – Dabar viskas labai paprasta – pasiimi telefoną, atsidarai programėlę, prisijungi su m. parašu ir gali pervesti atlyginimus darbuotojams ir atlikti kitas finansines operacijas, kurių turint verslą reikia atlikti beveik kasdien“.

Kuriant ir registruojant įmonę Jurgitai labai aktualus buvo įvairių dokumentų pasirašymas ir formalumų sutvarkymas per kuo trumpesnį laiką. „Visus reikalus sutvarkiau per valandą internetu. Neįsivaizduoju, kiek laiko būčiau sugaišusi keliaudama per visas įstaigas mieste“, – svarsto pašnekovė.

„Į įvairias įstaigas ir institucijas dabar vykstu labai retai. Nebent prireikia kokios nors labai detalios konsultacijos, kurios specialistai telefonu negali suteikti. Apskritai man sunku įsivaizduoti, iš kur žmonės turi tiek laiko, kad galėtų stovėti ilgiausiose eilėse vien dėl kažkokių formalumų“, – stebisi jauna verslininkė.

„Swedbank“ specialistų teigimu, m. parašą dažniausiai renkasi aktyviai interneto banku ir išmaniąją banko programėle besinaudojantys žmonės. Banko duomenimis, m. parašu besinaudojantys klientai dvigubai dažniau jungiasi prie išmaniosios banko programėlės nei kodų kortelių ar PIN generatorių turėtojai. Tai parodo, kad šis prisijungimo būdas kol kas yra patogiausias mobiliosios bankininkystės naudotojams. Taip pat elektroninį parašą pamėgo ir įmonių atstovai – daugiau nei 50 proc. sutarčių su banku įmonių atstovai pasirašo elektroniniu būdu, o ne atvykę į banko padalinį.

Kas yra mobilusis el. parašas?

Elaima nuotr./Moteris tikrina elektroninį paštą
Elaima nuotr./

Tai asmens parašas elektroninėje versijoje. Juo galima patvirtinti savo tapatybę bei pasirašyti dokumentus. Mobilusis el. parašas turi tokią pat juridinę galią, kaip ir įprastas parašas. Dokumentas, pasirašytas juo, galioja visoje Europos Sąjungoje.

Kaip jis veikia?

Jis sudarytas iš dviejų kvalifikuotų valstybės įmonės Registrų centro išduodamų skaitmeninių sertifikatų:

1. Asmens identifikavimui skirtas skaitmeninis sertifikatas yra elektroninis asmens tapatybės liudijimas. Jis susieja elektroninį parašą su pasirašančiu asmeniu ir patvirtina arba leidžia nustatyti pasirašančio asmens tapatybę.

2. Pasirašymui skirtas skaitmeninis sertifikatas užtikrina elektroniniu parašu pasirašytų duomenų tikrumą ir jų apsaugą nuo klastojimo. Skaitmeninio sertifikato veikimas grindžiamas asimetrinio šifravimo technologija.

Kur jį galiu panaudoti?

Tokiu būdu galima pasirašyti įvairius dokumentus, kurių galiojimas bus toks pat tikras, kaip ir dokumentų, pasirašytų ranka. Patvirtinęs savo tapatybę mobiliuoju el. parašu, vartotojas gali naudotis elektroninėmis paslaugomis, kurias teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Valstybės įmonė Registrų centras bei kitos valstybės ar savivaldybių institucijos.

Turėdamas juridinę galią, mobilusis el. parašas taip pat yra puiki priemonė asmens identifikacijai. Tai reiškia, kad naudodami elektroninį parašą galite prisijungti prie elektroninės bankininkystės sistemų ir tvirtinfi finansines operacijas.

Kur jį gauti?

Tai įmanoma padaryti labai paprastai. Tereikia nuvykti į savo mobiliojo ryšio operatoriaus saloną ir įsigyti SIM kortelę, turinčią m. parašo funkciją. Su savimi reikia turėti asmens dokumentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis