Bendros įmonių investicijos į šio centro plėtrą per artimiausius trejus metus sudarys 150 mln. litų, iš jų trečdalis bus finansuojama Europos Sąjungos paramos lėšomis. Kompanijų grupės „BOD Group“ ir UAB „ViaSolis“ saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras Visoriuose užims 10 000 kv. m plotą.
Suplanuota, kad 2015 m. apyvarta iš čia kuriamų saulės elementų sieks 415 mln. litų, o eksportas sudarys daugiau nei 95 proc.
„Kryptingai remdami investicijas į aukštąsias technologijas kuriame vieną iš ramsčių, į kurį remsis Lietuvos ūkis po 10 metų. Noriu pabrėžti, kad pridėtinė biotechnologijų ar saulės elementų gamybos sektoriuose kuriama vertė yra penkis–septynis kartus didesnė nei tradicinėje pramonėje. Šios srities perspektyvas įrodo ir ateities prognozės, pagal kurias 2050 m. iki 50 proc. visos gaunamos energijos turėtų sudaryti iš saulės gauta energija“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.
Pastačius saulės energijos ir optinių skaitmeninių laikmenų technologijų tyrimų centrą Visoriuose, UAB „Baltic Solar Energy“ ir UAB „Baltic Solar Solutions“ čia atliks saulės elementų tyrimus ir gamybą, o UAB „ViaSolis“ užtikrins elementų surinkimą į paruoštus naudoti energetinius modulius.
Suplanuota, kad 2015 m. apyvarta iš čia kuriamų saulės elementų sieks 415 mln. litų, o eksportas sudarys daugiau nei 95 proc. Prognozuojama, kad 2016–2018 m. bendra saulės energijos technologijų klasterio įmonių apyvarta Lietuvoje pasieks 1,6 mlrd. litų, iki to laiko sektoriuje bus sukurta 500 naujų darbo vietų.
Pasak ūkio ministro D. Kreivio, Visoriuose sparčiai kuriamas modernus technologijų parkas netrukus taps aukštą pridėtinę vertę kuriančio verslo ir į verslą orientuotas paslaugas teikiančio mokslo bendradarbiavimo centru. „Kuriamas aukšto lygio kompetencijų centras turi iškilti iki 2012 m. pabaigos ir bus svarbus ne tik šaliai, bet ir visam regionui“, – sakė ūkio ministras.
Visorių informacinių technologijų parke įsikūręs Matematikos ir informatikos institutas, jau veikia arba netrukus veiklą ketina pradėti UAB biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“, UAB „BOD GROUP“ ir UAB „Viltechmeda“ („Moog Inc.“, „Medical Devices Group“), UAB „Intersurgical“, UAB „Sicor Biotech“. Steigiami biofarmacijos, IT inkubatoriai, netrukus iškilsiančiuose moderniuose pastatuose kviečiamos kurtis IT ir kitos perspektyvios kompanijos. Po kelerių metų į šią teritoriją planuoja persikelti ir Vilniaus universiteto Matematikos fakultetas.