V.Vasiliauskas žurnalistams penktadienį patvirtino, kad finansinių technologijų (fintech) sektoriuje susidomėjimo iš užsienio kompanijų mažėja.
„Susidomėjimas mažėja. Iš tikrųjų mes taikėmės į didelius vardus, tai, ką mes matome dabar, jei taip galima pavadinti, belikusias smulkias žuveles, kurios galbūt per tam tikrą laiką užsiaugins raumenis. Bet didelių vardų susidomėjimas yra praėjęs ir tiek. Mano galva, kryptingas dviejų metų darbas, jo efektas mažėja. Ir tą galiu parodyt skaičiais“, – sako V.Vasiliauskas.
V.Vasiliauskas patvirtino, kad tą lemia padidėjusi politinė rizika. Kryptingas darbas, kuris buvo atliktas per pastaruosius keletą metų, buvo sumenkintas kilusių vidinių diskusijų Lietuvoje.
„Todėl tam, kad išlaikytume tą tempą ir pasiektume tikslų, kuriuos sau keliame, reikės įdėti papildomų pastangų. Labai gaila, kad valstybėje mes vis dėlto nesusitariam dėl vieningos krypties. Institucijos, kurios kompetentingos, turi įdirbį, jos susitaria, bet deja, ne mes vieni esame aktoriai šioje scenoje, yra ir kitų aktorių, kurie turi kitą nuomonę.
Be abejo, diskutuoti galima, bet diskusijos yra vienas dalykas, o sakykime, nepagrįsti kaltinimai ir netikrų žinių skleidimas yra kitas dalykas“, – paklaustas žurnalistų kalbėjo V.Vasiliauskas
Jungtinės Karalystės fintech startuolis „Revolut“ jau anksčiau pranešė, kad dėl veiklai reikalingų licencijų kreipsis Airijoje, nors tokias licencijas įmonė jau buvo gavusi Lietuvoje ir jos leistų veiklą vykdyti visoje euro zonoje.
„Reikėtų jų pačių paklausti, tai verslo sprendimas ir tiek. Bet vidinės diskusijos, be abejo, neprisideda. Aš jų vietoje elgčiausi lygiai taip pat“, – paklaustas, kaip vertina „Revolut“ sprendimą, atsakė V.Vasiliauskas.
Nagrinėja 4 specializuoto banko paraiškas
„Kalbant apie bankines licencijas, arba specializuoto banko licencijas, tai kiek buvo, tiek ir yra procese – keturi procesai. Besidominčių, besičiupinėjančių yra papildomai, bet kol kas procese vis tos pačios keturios. Kiek tai susiję su elektroninių pinigų ir mokėjimo paslaugų įstaigomis, tai sakyčiau, kad pats pikas jau praeityje. Ir aš manau, kad tos vidinės diskusijos, jos vis dėlto padarė savo darbą“, – kalbėjo V.Vasiliauskas.
Anot jo, tai nebūtinai blogai, kadangi Lietuvos nedomina „tuščios“ įmonės, kurios tiesiog norėtų gauti licenciją: „Mus domina įmonės, kurios turi vidurius, kurios kuria darbo vietas čia“.
„Mes žinoma suprantame, kad pagrindinis tikslas joms yra euro zona arba finansinių paslaugų teikimas ES. Bet mūsų tikslas kurti ekosistemą čia Lietuvoje, infrastruktūrą, kad biuras būtų čia. Nes nuo to atsiranda pridėtinė vertė būtent Lietuvoje, o ne kažkur kitur“, – sako V.Vasiliauskas.