Pasak V.Vasiliausko, daugiausia litų į eurus iškeista SEB banke.
Lietuva perėjo nuo savo nacionalinės valiutos, lito, prie euro netrukus po vidurnakčio ketvirtadienį, 2015-ųjų sausio 1 dieną, ir tapo 19-ąją euro zonos nare.„Įdomi detalė – mažiausia Lietuvos banko kasose keista suma buvo 21 lietuviškas centas. Bet irgi pakeitėme į 6 euro centus“, – teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas.
Įdomi detalė – mažiausia Lietuvos banko kasose keista suma buvo 21 lietuviškas centas. Bet irgi pakeitėme į 6 euro centus, – teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas.
„Prognozavome, kad grynųjų pinigų sumažėjimas apyvartoje bus apie 50 proc., jis viršijo mūsų lūkesčius – gruodžio 31-osios pabaigai tą grynųjų sumažėjimą turėjome 51 proc. – iš 11,9 mlrd. litų liko maždaug 5,810 mlrd. litų. Tas sumažėjimas įvykęs ir matysime, kaip toliau bus – ar atsistatinės grynieji eurais, ar sumažėjimo tendencija ir toliau išliks“, – teigė V.Vasiliauskas.
Pasak jo, Lietuvos bankas nesitikėjo, kad tiek daug panorusių atsikratyti grynųjų litų šalies gyventojų paskutinėmis dienomis prieš įvedant eurą. „Tokio antplūdžio žmonių paskutines tris metų dienas visiškai nesitikėjome. Mes manėme, kad išsidėstys tolygiau“, – sakė V.Vasiliauskas.
Nuo šios dienos litus į eurus galima pasikeisti ne tik visuose šalies bankuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, kredito unijose. Lietuvos banko duomenimis, litus į eurus nuo šios dienos galima pasikeisti 700 vietų.
Lietuva perėjo nuo savo nacionalinės valiutos, lito, prie euro netrukus po vidurnakčio ketvirtadienį, 2015-ųjų sausio 1 dieną, ir tapo 19-ąją euro zonos nare.