„Lietuva nėra kuo nors išskirtinė valstybė. Ir kitos valstybės, ir euro zonos valstybės susiduria su bankų problemomis. Puikiai žinom, kad ir pati Bankų sąjunga yra atsiradusi būtent dėl to, kad išspręstų mokesčių mokėtojų pinigų dėjimo į probleminius bankus klausimą, kad viešaisiais pinigais nereiktų spręsti privačių subjektų problemų. Todėl garantijų aš tikrai negaliu duoti ir keistai atrodytų, jeigu aš tą daryčiau“, – sakė V.Vasiliauskas.
Kalbėdamas apie Lietuvos bankinio sektoriaus sveikatą, jis pabrėžė, kad ECB atliktas trijų didžiausių Lietuvos bankų (SEB, „Swedbank“ ir DNB) vertinimas atskleidė, kad Lietuvos bankai yra stiprūs.
Nepadengtas indėlių draudimo fondo reikalavimas bankui „Snoras“ yra beveik 500 mln. Lt. Dar yra likę turto, kuris bus realizuojamas.
„Jeigu visi bankai Europoje būtų tiek kapitalizuoti, kiek šitie trys, tai nereikėtų kalbėti apie kažkokias problemas. Paties finansų sektoriaus, bankinio sektoriaus išorinis vertinimas yra tikrai geras. Aš manau, kad taip pat ir bankinio sektoriaus sveikata prisideda prie tų žemų palūkanų, kredito rizikos mažesnio vertinimo, su kuriuo dabar susiduria Finansų ministerija, valstybės biudžetas, kalbant apie galimybes pasiskolinti tarptautinėje rinkoje“, – sakė V.Vasiliauskas.
Kokią žalą Lietuva patyrė dėl „Snoro“ bankroto? V.Vasiliauskas kalbėjo, kad labiausiai nukentėjo didžiausias banko kreditorius – Investicijų ir indėlių draudimo fondas.
„Fondo reikalavimas bankrutuojančiam bankui „Snoras“ buvo beveik 4 mlrd. Lt. Jis tuo metu turėjo sukaupęs apie 1,7 mlrd. Lt draudžiamų indėlių įmokų, papildomai valstybei reikėjo paskolinti Indėlių draudimo fondui, kad jis galėtų išmokėti visus apdraustus indėlius. Tai 2011 metų pabaigoje skolos likutis Finansų ministerijai buvo 2,979 mlrd. Lt“, – sakė jis.
V.Vasiliauskas minėjo, kad nuo 2012 m. iki 2014 spalio mėnesio bankrutuojantis bankas „Snoras“ grąžino valstybei beveik 2 mlrd. Lt.
„Šiandien nepadengtas indėlių draudimo fondo reikalavimas bankui „Snoras“ yra beveik 500 mln. Lt. Dar yra likę turto, kuris bus realizuojamas. Didžiausia dalis turto yra paskolų portfelis“, – sakė Lietuvos banko vadovas.